Sprawdź najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej – dla każdego, coś dobrego

Zastanawiasz się, czemu warto udać się na wyjazd do Kotliny Kłodzkiej? Jakie atrakcje czekają tam na Ciebie? Spokojnie, jesteśmy pewni, że sprosta ona tym, którzy szukają ciszy i spokoju, ale także tym żądnych nowych wrażeń i emocji. Zobaczcie sami! 

Kotlina Kłodzka leży w Sudetach, we wschodniej części województwa dolnośląskiego, przy granicy z Czechami, na wysokości około 350-450 m n.p.m. Kotlinę otaczają: rów Górnej Nysy i Góry Bardzkie od północy, Góry Stołowe i Góry Bystrzyckie od południa oraz Góry Złote i Masyw Śnieżnika od wschodu. W sercu Kotliny leży główne miasto – Kłodzko, przez które przepływa Nysa Kłodzka, dzieląca Kotlinę na osi północ – południe.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
Jest najdłuższą z jaskiń sudeckich i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Jednym z najciekawszych rzeczy w jaskini, która od lat zachwyca turystów to niezwykła szata naciekowa.  Na dnie jaskini dostrzec można również rzadko spotykane perły jaskiniowe – pizoidy. Wybierając się w to miejsce, pamiętajcie o rezerwacji terminu. Trudno się dziwić, że jest tak oblegana.
jaskinia niedzwiedzia 300x195 - Sprawdź najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej - dla każdego, coś dobrego 

Zalew w Starej Morawie
Po wizycie w Jaskini (o ile wybieracie się latem) możecie odpocząć nad sztucznie utworzonym zalewem w Starej Morawie. Widok jest niezwykle ładny. Relaks nad Zalewem to dobre oderwanie od szarej rzeczywistości.
4  300x200 - Sprawdź najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej - dla każdego, coś dobrego

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju
Nie wiem jak Was, mnie uwiódł sam widok tego miejsca. Wygląda na wyremontowaną chatkę, a w środku skrywa prawdziwe skarby. Zwiedzając muzeum, na żywo zobaczysz więc, jak wytwarza się papier metodą znaną od średniowiecza. Co więcej – uczestnicząc w warsztatach, samodzielnie wyczerpiesz swoją kartkę. Możesz także wziąć udział w innych praktycznych zajęciach rozwijających kreatywność, oczywiście z wykorzystaniem papieru.
Lato w MP. Fot 300x219 - Sprawdź najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej - dla każdego, coś dobrego

Wodospad Wilczki
Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika jest jednocześnie drugim co do wysokości w Sudetach. Wokół samego wodospadu znajduje się gesty i malowniczy las i skały. Możemy podziwiać jakie cuda stworzyła natura. Znajdziemy też wytoczone ścieżki i bezpieczne dojście, by przechadzka nawet z dziećmi, nie groziła żadnym niebezpieczeństwem.
wilczki.large  300x200 - Sprawdź najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej - dla każdego, coś dobrego

Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju
Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku którego ściany i sufit wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka, któremu budowa kaplicy, zbieranie szczątków, dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat… Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka w której spotkały się szczątki dawnych rodzin, przyjaciół i wrogów.  Nietypowa atrakcja, prawda? Jednak zdecydowanie warta uwagi.
depositphotos 9970363 stock photo kaplica czaszek ossuary 300x201 - Sprawdź najlepsze atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej - dla każdego, coś dobrego

Szukasz noclegu?
–> Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej

Opublikowano:

Autor:

Studentka ekonomii. W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *