Niepozorne miejsca w łódzkim, czyli odpoczynek w centrum Polski

Województwo łódzkie rzadko kiedy kojarzy się z odpoczynkiem czy urlopem. Postanawiamy jednak odmienić Wasze zdanie! Sprawdź, o jakich miejscowościach mówimy. 

Księże Młyny
Jest to spokojna miejscowość leżąca nad rzeką Wartą, a zaledwie kilka km od zbiornika wodnego Jeziorsko. Nad rzeką znajdziemy pełne uroku zdziczałe plaże, które przypadną do gustu nie jednemu miłośnikowi przyrody. Księże Młyny to dobre miejsce na weekendowy wypad, by odpocząć od miejskiego zgiełku, zwłaszcza dla mieszkańców Łodzi. Znajdziemy tam wiele możliwości noclegu jak kwatery, ośrodki wczasowo – wypoczynkowe czy pola namiotowe. Kolejnym atutem tego miejsca jest fakt, że wieś ta położona jest na obszarach wydmowych! Znajdziemy tu piękne sosnowe lasy, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.
maxresdefault - Niepozorne miejsca w łódzkim, czyli odpoczynek w centrum Polski

Poddębice
To niewielkie miasto, które w swojej ofercie ma nie tylko wspaniałe okoliczności przyrody jak rzeka Ner, zabytki, ale także baseny termalne. Obok samej rzeki znajdziemy piękny park z  pomnikowymi okazami drzew tworzących godne podziwu skupiska. Z zabytków możemy podziwiać pałac jeszcze z czasów renesansu.
277391 - Niepozorne miejsca w łódzkim, czyli odpoczynek w centrum Polski

Gdy jednak będziemy mieli ochotę odpocząć, możemy wstąpić do term! Opcja ta na pewno przypadnie do gustu nie jednemu miłośnikowi wody.
ojp - Niepozorne miejsca w łódzkim, czyli odpoczynek w centrum Polski

Ostrów Warcki
Kto by pomyślał, że w centrum Polski znajdziemy port jachtowy? Jednak tak właśnie jest! Znajduje się on na zbiorniku Jeziorsko – największym w województwie w łódzkim. Nazywany jest również często Sieradzkim Morzem. W sezonie w Ostrowie Warckim możemy wypożyczyć sprzęt wodny, a także organizowane są rejsy po zalewie. Spacerując obok przystani możemy poczuć się jak na Mazurach! Z pewnością miejsce to przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym.
Port Jachtowy w Ostrowie Warckim Marina - Niepozorne miejsca w łódzkim, czyli odpoczynek w centrum Polski

Smardzewice
Jest to miejscowość położona tuż obok bardziej znanego Sulejowa. Mieści się wśród lasów nad Zalewem Sulejowskim, co daje idealne warunki na dobry odpoczynek. Tylko 3 km od Smardzewic znajduje się rezerwat żubrów! Udogodnienia jakie posiada ta miejscowość sprawiają, że przyciąga w sezonie letnim wiele wczasowiczów.
c700x420 - Niepozorne miejsca w łódzkim, czyli odpoczynek w centrum Polski

To jak, na najbliższy weekend do województwa łódzkiego? Odkryj tereny, o których nie wiedzą znajomi.

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!