Liptowski Mikułasz – czym zaskoczy Cię to miasto na Słowacji?

Miejscowość znana głównie z tego, że to w niej właśnie więziono i osądzono zbójnika Janosika, jednak to nie jedyny powód by wybrać się w to miejsce. Zobaczcie sami! 

Miasto leży nad rzeką Wag w Kotlinie Liptowskiej między Górami Choczańskimi i Tatrami Zachodnimi na północy a Niżnymi Tatrami na południu. Oprócz tego, że możecie wybrać się na wycieczkę śladami Janosika, to Liptowski Mikułasz ma wiele innych atrakcji.

Tatralandia
To miejsce, które od dłuższego czasu przyciąga Polaków. Nic dziwnego. To wiele wodnych atrakcji w środku samych gór. Dodatkowo woda w Tatralandii ma właściwości lecznicze, co sprawia, że świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku rozrywki, ale także zbawiennie wpływa na nasze zdrowie.

Chopok
Drugi pod względem wysokości szczyt niżnotatrzański. Z wysokości 2004 m.n.p.m możemy obserwować piękne widoki. Schodząc z Chopoku można zrobić to pięcioma różnymi kolejkami, dzięki czemu jesteśmy w stanie poznać ten szczyt z każdej strony.

Liptovska Mara 
Jest to zbiornik retencyjny na rzece Wag. Z racji tego, że jest to największy na Słowacji zbiornik tego typu, nazywany jest również Słowackim morzem. To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych i błogiego relaksu. Dech w piersiach zapierają odbijające się w lustrze wody Tatry, co czyni to miejsce zjawiskowym.

Demianowska Jaskinia Lodowa
Jaskinia ta mieści się u północnych zboczy Tart Niskich. Jest to jedna z pierwszych odkrytych jaskiń na świecie i aktualnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Trasa udostępniona do zwiedzania to 850 m. Znajdziecie tutaj też znaleziska kości niedźwiedzia jaskiniowego. Lodowe nacieki i wodospady robią ogromne wrażenie.

Jak widzicie atrakcji w tym miejscu nie brakuje. Piękne dary natury, a także Park Wodny Tatralandia sprawiają, że Liptowski Mikułasz to świetne miejsce na wakacje, ferie zimowe lub weekendowy wypad. Idealny nocleg w tym miejscu znajdziesz dla siebie tutaj.

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *