Największy wodospad w Trójmieście – kolejna atrakcja w Gdańskim ZOO

Zoo w Gdańsku cały czas zaskakuje nas swoimi nowymi atrakcjami. Jeszcze niedawno pisaliśmy o możliwości zjedzenia lunchu z szympansem, a teraz otworzono największy wodospad w Trójmieście. 

Wodospad mieści się między wybiegami wielbłądów, bawołów i żubrów. Mierzy 8 m wysokości i składa się z setek kamieni i gruzu. Pokrywa go piękna roślinność. Co najciekawsze w tej całej atrakcji, to to, że został zbudowany z własnej woli przez pracowników oliwnego ZOO.

Po ogromnych ulewach w 2016, kiedy zniszczeniu uległo wiele elementów Gdańskiego ZOO, jeden z pracowników wpadł na pomysł, by przekształcić to miejsce tak, aby zwiedzający mogli odpocząć pomiędzy odwiedzaniem kolejnych zwierząt. Pomysł ten, okazał się sukcesem. Wodospad prezentuje się wspaniale.

W czwartek oficjalnie otworzono zaułek. Ustawione są ławy, gdzie można usiąść i zjeść swój prowiant czy napić się wody. Wszystko jest równie dobrze przystosowane dla osób niepełnosprawnych, aby miejsce wytchnienia było dostępne dla wszystkich odwiedzających ZOO.

Szukasz noclegu?
–> noclegi w Gdańsku
–> noclegi w Trójmieście 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *