Najlepsze baseny termalne w Polsce

Zjeżdżalnie, sztuczne rzeki, wodne masaże, gejzery, fontanny to wszystko zapewnia beztroską zabawę najmłodszym, z kolei dorośli cienią je za przyjemną temperaturę wody i właściwości lecznicze. Baseny termalne zapraszają na niezapomniane chwile relaksu. Które miejsce wybrać?

Termy Bukovina

Termy Bukovina to najpopularniejszy kompleks basenów termalnych w naszym kraju. Ten ośrodek uzdrowiskowo-rehabilitacyjny znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, jest również centrum rozrywki dla całych rodzin. Znajdziemy tu 12 basenów – 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych o oryginalnych, regionalnych nazwach, temperatura w środku utrzymywana jest w granicach 27-36 st. C. Łączna długość zjeżdżalni to ponad 100 m, także dzieci mogą szaleć do woli.

Terma Bania

Z kolei Bialka Tatrzańska może poszczycić się zewnętrznymi i wewnętrznymi basenami z widokiem na Tatry, których wody bogate są w potas, wapń i magnez. Kompleks składa się z 20 różnej wielkości basenów, w których temperatura wody waha się od 30-38 st. C. Dodatkowym atutem Termy w Białce jest tężnia oraz wytwarzany dzięki niej mikroklimat zbliżony do tego, z którego korzystamy podczas wakacji nad morzem. Obiekt został również podzielony na strefę cichą, gdzie można odprężyć się w ciepłej wodzie podziwiając piękną panoramę oraz strefę głośną, gdzie można szaleć na zjeżdżalniach i innych atrakcjach.

Termy Szaflary

Na granicy Białego Dunajca i Szaflar znajduje się kolejny ciekawy kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych. Widać je już z Zakopianki. Wypełnia je wysoko zmineralizowana woda o temperaturze 32-39 stopni, pochodzącą z odwiertów geotermalnych. Działa w sposób kojący na układ mięśniowy i nerwowy. Na terenie Term Szaflary znajdziemy także sauny, jacuzzi, bicze wodne, gejzery, gabinety masażowe i trzy torową zjeżdżalnię rodzinną oraz brodzik da najmłodszych.

Termy Uniejów

Termy znajdziemy nie tylko w górach! W województwie łódzkim warto odwiedzić Termy Uniejów oferujące ogromny wachlarz atrakcji i możliwości wzmocnienia zdrowia. Temperatura wód wynosi tutaj od 68-70 st. Cm a ich dobroczynne właściwości wspomogą układ krążenia, ruchu, oddechowy, nerwowy, a nawet pokarmowy. Dodatkowo łagodzą objawy schorzeń skórnych i wpływają pozytywnie na proces rehabilitacji. Do dyspozycji przybyłych turystów przygotowano 3 baseny, kompleks saun, hydromasaże, atrakcje dla dzieci, a także ogromną balię wypełnioną po brzegi… czekoladą!

Termy Mszczonów

Kolejnym obiektem znajdującym się w centrum Polski są Termy Mszczonów znajdujące się w odległości 40 km od Warszawy. Baseny zasila woda o temperaturze od 30 do 34 st. C, są to wody geotermalne eksploatowane z głębokości ponad 1 700 m. Znajdziemy tutaj 6 basenów: 2 termalny, rekreacyjny, sportowy i dla dzieci. Baseny zewnętrzne z wewnętrznymi łączy korytarz. Oczywiście znajdziemy tutaj również zjeżdżalnie wodne, sauny, korty tenisowe, boiska i wiele innych atrakcji.

Uzdrowisko Ustroń

W Uzdrowisku Ustroń wody sięgają temperatury 30 st. C, korzystać można z 4 basenów wypełnionych wodą solankową, z sauny i hydromasażu. Zawarte w solance jod i brom zapewniają specyficzny mikroklimat, który odgrywa istotną rolę w leczeniu chorób dróg oddechowych.

Termy Chochołowskie

Z kąpieli termalnych można korzystać również w okolicach Witowa i Chochołowa , 15 km od centrum Zakopanego, dzięki Termom Chochołowskim. Są one największym tego typu kompleksem w polskich górach, składają się z 30 basenów krytych i odkrytych w tym 8 basenów whirlpool oraz basen termalny z wodą solankową. Dodatkowe atrakcje dla dzieci stanowią również zjeżdżalnie i rwące rzeki, a dla dorosłych strefa saun i SPA z regionalnymi tradycjami.

Termy Maltańskie

Największy aquapark w Polsce, drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie – Termy Maltańskie to miejsce, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz. Można tutaj nie tylko wygrzewać się w solance, ale również pływać wyczynowo. Całość została podzielona na 3 części – sportową i rekreacyjną. Do dyspozycji jest 9 basenów, zespół zjeżdżalni, strefa saun oraz strefa dla najmłodszych.

Termy Cieplickie

Słynne w całej Europie, gorące źródła w Termach Cieplickich mogą poszczycić się najwyższą na kontynencie zawartością krzemionki – osiągają temperaturę nawet 87 st. C! Jednak bez obaw, woda jest odpowiednio schłodzona i przefiltrowana, tak by kąpiel była przyjemnością. Korzystać tu można z 2 basenów termalnych pod dachem oraz 1 zewnętrznego. Uzupełnieniem są oczywiście basen rekreacyjny z torami pływackimi, brodziki dla dzieci, basen zewnętrzny, kompleks zjeżdżalni i SPA.

Tarnowskie Termy

Tarnowskie Termy zachęcają turystów nie tylko basenami termalnymi, ale także tropikalną aranżacją i ogromną, piaszczystą plażą o powierzchni 1 500 m2. Znajdziemy tu 2 baseny z temperaturą wody w granicach 45 st. C, wielki basen rekreacyjny z wodnymi niespodziankami, basen sportowy, basen do nauki pływania, wodny plac zabaw i saunarium.

Znacie już 10 najbardziej atrakcyjnych basenów termalnych w naszym kraju. Jak się okazuje z dobrodziejstwa wód termalnych można korzystać w wielu zakątkach Polski, nie tylko w górach. Który obiekt odwiedzicie w pierwszej kolejności?

 

Zobacz gdzie spędzić udane ferie zimowe!

Opublikowano:

Autor: Elizabet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *