Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bukowina Tatrzańska - noclegi

 • Pokaż mapę

  Bon turystyczny

  Sposób rezerwacji

  Typ miejsca:

  Rodzaj zakwaterowania:

  Cena:

  Lokalizacja

  Z oceną

  Udogodnienia:

  Oferty okazjonalne:

  Przeznaczenie:

  Zobacz również

  13 °C
  Temperatura odczuwalna
  12 °C
  Temperatura minimalna
  6 °C
  Temperatura maksymalna
  14 °C
  Wiatr
  1 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1017 hPa
  Wilgotność
  64%

  O Bukowinie Tatrzańskiej

  Bukowina Tatrzańska należy do grona malowniczych podhalańskich wiosek. Graniczy ze Słowacją, dzięki czemu oprócz polskiej stony Tatr, podziwiać można także ich słowackie obszary. Miasto stanowi świetną bazę noclegową oraz wypadową. Jednak po męczących górskich wędrówkach czy jeździe na nartach można zrelaksować się podczas kąpieli termalnych. Warto obejrzeć Tatry z innej perspektywy, tj. z poziomu basenów termalnych z wodą o temp. 30-38 stopni. Można także zetknąć się z folklorem w Domu Ludowym, jednej z największych drewnianych budowli w Polsce. Nie zapomnijmy też spróbować regionalnych dań o nietypowych nazwach jak moskol i fizioły.

  Co warto zobaczyć w Bukowinie Tatrzańskiej?

  Jeśli pasjonują Cię obiekty z historią, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Bukowinie Tatrzańskiej to miejsce, które musisz odwiedzić. To dzieło jednych rąk - górala samouka z Bukowiny, który kilkanaście lat budował świątynię od podstaw. Był jej architektem, murarzem i kowalem jednocześnie. Warto zobaczyć to miejsce z niezaprzeczalnym klimatem i duszą. Folkloru możesz zasięgnąć w Domie Ludowym, czyli kulturalnym centrum miejscowości. To góralska chata propagująca Szkołę Ginących Zawodów, w której dzieci uczą się tradycyjnych rzemiosł: kowalstwa, garncarstwa, haftu oraz innych dziedzin tradycyjnej sztuki ludowej. Do Domu Ludowego możesz wybrać się także na lokalne impezy, takie jak "Sabałowe Bajania" czy "Góralski Karnawał".
   

  Miejsca dla wielbicieli basenów, saun i term. 

  Kluczową atrakcją miejscowości jest Terma Bukowina. Relaks w źródłach geotermalnych na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowoego to niewątpliwie atrakcyjne przeżycie. Na najmłodszych i tych łaknących wrażeń, w Termie Bukowinie czekają różnorodne zjeżdżalnie, a także sauny, łaźnie parowe i jacuzzi. Woda źródlana w Termie Bukowinie posiada znakomite właściwości lecznicze. Warto wiedzieć, iż  wody termalne :

   

  • obniżają poziom stresu,
  • ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną,
  • poprawiają ciśnienie i przemianę materii.

  Gdzie zjeść w Bukowinie Tatrzańskiej?

  Jeśli pobytu w górach nie wyobrażasz sobie bez bryndzy, kwaśnicy czy placka po zbójnicku rekomendujemy Karczmę Wantę, Pod Stancyjom, Schronisko Smaków, czy Głodówkę Bigosówkę.
   

  Zimowe atrakcje

  W przypadku gdy planujesz zimowy wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, nie może Cię zabraknąć w tych miejscach :

  • Stacja narciarska Rusiń-Ski
  • Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
  • Olczań Ski
  • Wyciąg narciarski przy Kolibie 
  • Wyciąg narciarski Ufo

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.