Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Bukowina Tatrzańska - noclegi

 • Pogoda w Bukowinie Tatrzańskiej

  Prognoza pogody na dziś (14-07-24)

  Pogoda
  24 °C
  Temperatura odczuwalna
  25 °C
  Temperatura minimalna
  18 °C
  Temperatura maksymalna
  29 °C
  Wiatr
  4 m/s
  Opady
  18 mm
  Ciśnienie
  1014 hPa
  Wilgotność
  75%

  O Bukowinie Tatrzańskiej

  Bukowina Tatrzańska należy do grona malowniczych podhalańskich wiosek. Graniczy ze Słowacją, dzięki czemu oprócz polskiej stony Tatr, podziwiać można także ich słowackie obszary. Miasto stanowi świetną bazę noclegową oraz wypadową. Jednak po męczących górskich wędrówkach czy jeździe na nartach można zrelaksować się podczas kąpieli termalnych. Warto obejrzeć Tatry z innej perspektywy, tj. z poziomu basenów termalnych z wodą o temp. 30-38 stopni. Można także zetknąć się z folklorem w Domu Ludowym, jednej z największych drewnianych budowli w Polsce. Nie zapomnijmy też spróbować regionalnych dań o nietypowych nazwach jak moskol i fizioły.

  Co warto zobaczyć w Bukowinie Tatrzańskiej?

  Jeśli pasjonują Cię obiekty z historią, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Bukowinie Tatrzańskiej to miejsce, które musisz odwiedzić. To dzieło jednych rąk - górala samouka z Bukowiny, który kilkanaście lat budował świątynię od podstaw. Był jej architektem, murarzem i kowalem jednocześnie. Warto zobaczyć to miejsce z niezaprzeczalnym klimatem i duszą. Folkloru możesz zasięgnąć w Domie Ludowym, czyli kulturalnym centrum miejscowości. To góralska chata propagująca Szkołę Ginących Zawodów, w której dzieci uczą się tradycyjnych rzemiosł: kowalstwa, garncarstwa, haftu oraz innych dziedzin tradycyjnej sztuki ludowej. Do Domu Ludowego możesz wybrać się także na lokalne impezy, takie jak "Sabałowe Bajania" czy "Góralski Karnawał".
   

  Miejsca dla wielbicieli basenów, saun i term. 

  Kluczową atrakcją miejscowości jest Terma Bukowina. Relaks w źródłach geotermalnych na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowoego to niewątpliwie atrakcyjne przeżycie. Na najmłodszych i tych łaknących wrażeń, w Termie Bukowinie czekają różnorodne zjeżdżalnie, a także sauny, łaźnie parowe i jacuzzi. Woda źródlana w Termie Bukowinie posiada znakomite właściwości lecznicze. Warto wiedzieć, iż  wody termalne :

   

  • obniżają poziom stresu,
  • ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną,
  • poprawiają ciśnienie i przemianę materii.

  Gdzie zjeść w Bukowinie Tatrzańskiej?

  Jeśli pobytu w górach nie wyobrażasz sobie bez bryndzy, kwaśnicy czy placka po zbójnicku rekomendujemy Karczmę Wantę, Pod Stancyjom, Schronisko Smaków, czy Głodówkę Bigosówkę.
   

  Zimowe atrakcje

  W przypadku gdy planujesz zimowy wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, nie może Cię zabraknąć w tych miejscach :

  • Stacja narciarska Rusiń-Ski
  • Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
  • Olczań Ski
  • Wyciąg narciarski przy Kolibie 
  • Wyciąg narciarski Ufo

  Oferty okazjonalne w Bukowinie Tatrzańskiej

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.