Majówka 2017 – Warszawa, Kraków, Łódź, Trójmiasto, Wrocław, Poznań

Dla wszystkich, którzy mają dość wyjazdów majówkowych na mazury, w góry czy do miejscowości agroturystycznych świetną alternatywą będzie spędzenie tego wyjątkowego weekendu w jednym z dużych, polskich miast. Mają one wiele do zaoferowania od hucznych wydarzeń, koncertów czy okolicznych atrakcji po miejsca, gdzie można w pełni się zrelaksować i zregenerować siły. Sprawdźcie sami!

Warszawa     

W tym roku w stolicy czeka na Was mnóstwo atrakcji. Pierwszego maja warto wybrać się na piknik europejski, który odbędzie się w Łazienkach Królewskich, w ramach obchodów 13. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Drugiego maja z kolei odbędzie się V Bieg Flagi, który jest głównym punktem imprezy “Majówka pod flagą biało-czerwoną” na Cytadeli Warszawskiej. Fani disco-polo będą mogli uczestniczyć w koncercie zespołu Effect, a osoby, które preferują inny rodzaj muzyki mogą posłuchać na żywo Zespołu Śląsk. Można spędzić ten czas także nad Wisłą, BarKa przycumowała 28 kwietnia i rozpoczęła cykl imprez inauguracyjnych.

Kraków

W tym roku w Krakowie odbędzie się 7 już edycja Dance Wave, podczas której zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści będą mieli okazję do zmierzenia się z różnymi stylami tańca pod okiem profesjonalnych instruktorów. Majówka to również czas Festiwalu Polskiej Animacji O!pla/Poza Polską, podczas którego zaprezentowane zostanie 11 filmów: Ajde!, Czerń, Fongopolis, Gorące Mamuśki, Once Upon A Line, Pineapple Calamari, Seks Dla Opornych, The Curse Of The Were-Rat, Umowa, Unwanted Desires oraz Zupa Truskawkowa. Jak co roku odbędzie się także Netia Off Camera, czyli wielkoformatowa impreza poświęcona polskiemu i zagranicznemu kinu niezależnemu. Z kolei na miłośników muzyki czekają liczne koncerty.

Łódź

W tym roku w Łodzi także nie da się nudzić. W Ogrodzie Botanicznym zakwitnie 65 tys. cebul tulipanów w ponad 40 odmianach, które podziwiać będzie można podczas weekendu majowego. Na tych, którzy wolą aktywnie spędzić czas czekać będzie lodowisko Bombonierka oraz mnóstwo atrakcji w Arturówku. M.in. członkowie Koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów zaprezentują pamiątki z poszczególnych misji ONZ i repliki broni, Pogotowie Medyczne Falck zademonstruje pokazy ratownictwa medycznego, wyposażenie karetki i naukę przeprowadzenia czynności ratowniczych, wolontariusze schroniska dla zwierząt przeprowadzą akcję bezpłatnego czipowania psów i kotów oraz udzielą porad dotyczących zwierząt, animal patrol straży miejskiej opowie o opiece nad bezdomnymi zwierzętami, straż miejska przeprowadzi akcję znakowania rowerów, a stowarzyszenie “Moto-Błoto Łódź” przeprowadzi pokaz samochodów terenowych różnych marek. Ponadto na ulicy Piotrkowskiej odbędą się koncerty pod Zegarem, a w wielu restauracjach pojawi się specjalne menu. Łódzkie ZOO zaplanowała Dzień Tapira, podczas którego podopieczni otrzymają tort oraz będzie można porozmawiać z opiekunami zwierząt.

Wrocław

We Wrocławiu czeka na Was 3-Majówka, podczas której odbędą się liczne występy znanych i lubianych wykonawców, jak The Cranberries, Lacuna Coil, Enter Shikari, Dog Eat Dog, Acid Drinkers „Tribute TO Lemmy” 5’nizza, Lady Pank, Happysad, Strachy Na Lachy, Hunter, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, Julia Pietrucha, Paweł Domagała, Renata Przemyk, Rebeka, Toy Dolls, Kult, Luxtorpeda, Illusion, Coma, Brodka, Piotr Zioła, Nosowska, Krzysztof Zalewski, Łona I Webber czy Fisz Emade Tworzywo. Tradycyjnie Majówka rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. Od kilku lat jest także połączona z Gitarowym Rekordem Guinnessa, a więc w programie można się spodziewać także  gigantów gitarowego grania. Rok temu na Rynku zagrało razem 7356 gitarzystów, jakiej liczby możemy się spodziewać w tym roku?

Trójmiasto

Podczas długiego weekendu w Trójmieście dużo się dzieje. M.in. właśnie w tym czasie odbędzie się 20 lecie Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych, liczne biegi, Seaside Fashion w Sopocie i targi rzeczy niezwykłych dla osób poszukujących nietuzinkowej mody i dodatków oraz pokaz  grupy Abba Show w Zaciszu. Oczywiście odbędzie się również Sopocka majówka, dla której inspiracją była postać i twórczość Janusza Hajduna, kompozytora i pianisty związanego z Sopotem, znanego z takich przebojów jak “Niech no tylko zakwitną jabłonie” do słów Jerzego Afanasjewa. Ponadto zaplanowano turniej siatkówki plażowej, piłki nożnej , turniej w boule i rodzinne zawody w tenisa stołowego.

Poznań

Rzesze turystów do Poznania przyciąga akcja „Poznań za pół ceny”, w ramach której wiele hoteli i restauracji obniża swoje ceny o połowę. Taniej niż zwykle będzie można skorzystać także z licznych atrakcji turystycznych, jak kręgielnie, zoo, palmiarnia, salony masażu, escape roomy itp. Co więcej w tym czasie w mieście odbywa się konwent fantastyki Pyrkon, a w programie spotkania z pisarzami, autorami komiksów, gamesroom z grami planszowymi, konkurs cosplayerów zombie walk i dziesiątki innych atrakcji. Warto również odwiedzić Kontener ART. gdzie odbędą się liczne koncerty oraz Nocny Targ Towarzyski, gdzie można zjeść coś pysznego i posłuchać dobrej muzyki.

Jak widać w dużych miastach również miło i ciekawie można spędzić długi weekend. Jeżeli więc nie macie jeszcze planów warto wybrać się do któregoś z powyższych miejsc i cieszyć się licznymi atrakcjami i wydarzeniami.

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *