Kiedy na urlop w Polsce – pogoda na wakacje 2017

Jak zdążyliśmy już wszyscy zauważyć pogoda w tym roku lubi płatać figle. Wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy wakacji, jednak w obecnej sytuacji każdy zastanawia się kiedy najlepiej wziąć urlop, aby choć trochę skorzystać z promieni słonecznych. Meteorolodzy podpowiadają – najcieplejszy będzie przełom lipca i sierpnia.

Meteorolodzy swoje przeświadczenie opierają na badaniach Centrum Prognozowania Klimatu (CDC) należącego do amerykańskiej Krajowej Służby Pogodowej (NWS). Czerwiec ma być przeciętny tzn. temperatura w normie, jak i ilość opadów, mają być typowe dla tego miesiąca i tej pory roku. Możemy więc w tym okresie spodziewać się zarówno zimnych dni z temperatura około 15 stopni C, jak i fali upałów z powyżej 30 stopniami C. Amerykanie twierdzą, że mogą zdarzyć się dni, kiedy temperatura przekroczy 30 stopni.

Ci, którzy planują wypoczynek w czerwcu powinni wziąć urlop w drugiej połowie miesiąca, gdyż właśnie wtedy słońce odważniej wyjdzie zza chmur, a opady będą pojawiały się sporadycznie.

Lipiec

Lipiec ma być wyjątkowo ciepły, temperatury będą wyższe niż zazwyczaj, jednak mogą pojawić się również częstsze opady. Średnia temperatura w tym miesiącu  w naszym regionie to około 20-22 stopni C. W tym roku możemy się jednak spodziewać fali upałów, kiedy to na termometrach dostrzeżemy nawet 40 stopni C. Meteorolodzy przewidują najgorętszy czas w dniach 10-15 lipca, Zatem wszyscy miłośnicy prawdziwego, niemal afrykańskiego lata powinni wziąć urlop w połowie lipca i cieszyć się kąpielami słonecznymi.

Sierpień

W pierwszej połowie przewiduje się niemal brak jakichkolwiek opadów. Ten miesiąc również będzie cieplejszy niż dotychczas, synoptycy zapowiadają, że druga połowa może być nieco chłodniejsza, ale to nie znaczy, że będzie zimo. Ci, których ogromne upały męczą powinni wyjechać właśnie wtedy. Jedynie noce będą już coraz chłodniejsze.

Wrzesień

Ci, którym w wakacje nie uda się wziąć urlopu będą mogli wyjechać we wrześniu. Temperatury w dalszym ciągu będą sięgać około 30 stopni. Co więcej opady także będą raczej rzadkie. Dużym plusem takich posezonowych wyjazdów jest również fakt, iż nie ma już tylu turystów, a więc unikamy tłumów i frustracji spowodowanej długim oczekiwaniem w kolejkach do największych atrakcji.

Jesień

Od kilku lat w naszym kraju jesień była długa, ciepła i słoneczna. W tym roku może to ulec zmianie. Po raz pierwszy od 7 lat jesień może się zapisać jako dość chłodna i mokra, zwłaszcza listopad i początek grudnia. W październiku z kolei za normalne będą uchodziły temperatury powyżej 20 stopni. Co więcej meteorolodzy nie przewidują opadów, zatem późny początek jesieni również jest świetną okazją do wypoczynku.

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł: