Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

Sezon wakacyjny w pełni, przed nami wyjazdy wypoczynkowe, podczas których czeka na nas błogi relaks. Ale jak przygotować się do wyjazdu nie tracąc przy tym głowy i nerwów?

1. Przygotowania najlepiej zacząć około tydzień przed wyjazdem – sprawdź prognozę pogody w miejscu, do którego się wybierasz. Dzięki temu mniej więcej możesz zadecydować jakie ubrania zabrać. Wypierz wszystkich “kandydatów” ubraniowych wcześniej i już w nich nie chodź – nie będzie problemu pod tytułem “Nie mogę tego spakować, bo jest mokre/brudne, a akurat tego będę potrzebować!”

1 1 300x214 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

2. Zrób listę rzeczy do spakowania. Wykreślaj rzeczy z listy dopiero po wsadzeniu do walizki – będziesz mieć pewność, że niczego nie zapomnisz. Musisz coś dokupić? Zrób zakupy wcześniej, jeżeli nie masz czegoś w domu. Warto kupić mniejsze pojemności kosmetyków, które po zużyciu na wyjeździe będzie można wyrzucić.

2 300x225 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

3. Codziennie patrz na listę rzeczy do zabrania i wykreślaj niepotrzebne rzeczy – zazwyczaj okazuje się, że 1/3 zabranych rzeczy jest niepotrzebna i zajmuje nam miejsce w walizce. Zawsze sprawdź co zastaniesz na miejscu – może suszarka albo ręczniki są w wyposażeniu i nie musisz ich zabierać?

3 300x200 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

4. Wyjeżdżasz ze znajomymi? Zawsze możecie podzielić się kto co ze sobą zabiera – głośnik, suszarka, gry planszowe.. W ten sposób możesz zaoszczędzić trochę miejsca w walizce!

4 300x200 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

5. Ucz się na błędach i je zapamiętuj – brak parasolki w zeszłym roku? Nie zapomnij o niej w te wakacje! W Polsce pogoda potrafi płatać figle, zawsze miej podręczną przy sobie.

5 1 300x178 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

6. Przed wyjazdem pamiętaj pozbyć się wszystkich rzeczy z domu, które mogą się zepsuć. Niespodzianka po powrocie z wyjazdu w postaci spleśniałego jedzenia nie jest zbyt przyjemna.

6 300x166 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

7. Wyjeżdżasz ze zwierzakiem? A może zostawiasz go pod czyjąś opieką na czas swojej nieobecności? Koniecznie przeczytaj porady jak postąpić w obu przypadkach!

7 - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

8. Koniecznie sprawdź jakie atrakcje czekają Cię na miejscu!

wakacjee - Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego?

 

 

 

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *