Wakacje z pupilem – co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

Urlop już puka do naszych drzwi.. Pewnie jak każdy nie możesz się doczekać! A co z naszymi pupilami? Czy one cieszą się tak bardzo jak my? Co zrobić, żeby wakacje pozostały szczęśliwymi wakacjami i nie przeobraziły się w nieprzyjemne przeżycie? 

Oczywiście są tylko dwie możliwości: albo zabierasz zwierzę ze sobą, albo nie. Pamiętajmy i przypominajmy innym – jeżeli nie zabierasz pupila ze sobą, koniecznie zadbaj o jego samopoczucie podczas Twojej nieobecności i pod żadnym pozorem NIE PORZUCAJ!!!

mops 1024x683 - Wakacje z pupilem - co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

Zacznijmy może jednak od szczęśliwej wersji dla zwierzaka – wyjazd razem z Tobą. Żeby jednak ta opcja była naprawdę szczęśliwa, nie wystarczy nasza obecność. Jeżeli to pierwszy raz pupila w drodze, odwiedź weterynarza i ubezpiecz się w leki na chorobę lokomocyjną. Może okazać się, że zwierzę jest stworzone do podróżowania, ale nie jest to częsty przypadek!

Podczas dłuższej podróży rób postoje na rozprostowanie łap, załatwienie potrzeb fizjologicznych i napicie się wody (weź kilka butelek, żeby nie zabrakło jej w trakcie podróży). Zwierzę powinno przebywać w transporterze w razie nagłego i gwałtownego hamowania – bezpieczeństwo jest w końcu najważniejsze! Najgorszą porą jest podróżowanie w trakcie upałów w samo południe, jeśli jednak nie masz innej możliwości – zadbaj o to, żeby klimatyzacja była ustawiona maksymalnie 5 stopni niżej od temp. na zewnątrz. Dla większego komfortu możesz założyć rolety ściemniające na okna.

dog 1149964 1920 300x200 - Wakacje z pupilem - co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

Przed zaplanowaniem wyjazdu, pamiętaj sprawdzić czy ośrodek na pewno jest przyjazny zwierzętom. Szukając noclegu zawsze zaznacz filtr “akceptacja zwierząt” (tutaj znajdziesz przykładowe propozycje w Sopocie).

Zabierz ze sobą karmę, miski na jedzenie i na wodę oraz ulubione posłanie i zabawki zwierzaka. Dobrym pomysłem będzie zakup obróżki przeciw kleszczom i komarom. Warto zabrać również podręczną apteczkę oraz książeczkę zdrowia – nigdy nie wiesz co spotka Ciebie i Twojego podopiecznego na wakacjach. Zrób rozeznanie gdzie na miejscu znajdują się przychodnie weterynaryjne i nie zapomnij przywiesić do obroży plakietkę z kontaktem do Ciebie.

men 2425121 1920 300x200 - Wakacje z pupilem - co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

Jeżeli decydujesz się na urlop bez pupila pamiętaj zadbać o jego dobre samopoczucie podczas Twojej nieobecności. Masz zamiar zostawić go u kogoś z rodziny? U znajomych? Najpierw upewnij się, że ta osoba na pewno nie ma nic przeciwko, ma odpowiednią przestrzeń do ugoszczenia Twojego pupila i będzie szanować Twoje prośby. Oczywiście jeżeli w “tymczasowym domu” są inne zwierzęta, pamiętaj sprawdzić sympatię zwierząt, żeby nie okazało się, że twój kot zje złotą rybkę, a pies nie będzie zestresowany obecnością większego “kolegi”. Osoba, która ma być tymczasowym opiekunem powinna być godna zaufania i szanować Twoje prośby dotyczące karmienia i postępowania w różnych sytuacjach.

dog 2606759 1920 300x213 - Wakacje z pupilem - co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

Zostaw swojemu pupilowi ulubioną zabawkę, przynieś jego ulubione posłanie z domu i zorganizuj mu “bezpieczny kącik” w nowym miejscu. Zwierzę na pewno poczuje się pewniej podczas Twojej nieobecności wiedząc, że ma tutaj swoje rzeczy codziennego użytku. Przed wyjazdem najlepiej odwiedź kilka razy osobę razem ze zwierzakiem, żeby zapamiętał, że nie musi bać się ani tej osoby, ani tego miejsca. Musi mieć stąd jak najlepsze wspomnienia, dlatego zadbaj o to przed urlopem.

dog 1561943 1920 300x200 - Wakacje z pupilem - co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

Jeżeli wybierasz hotel dla zwierząt – pamiętaj przeczytać opinie o miejscu. Najlepiej jest sprawdzić przed wyjazdem czy w tym miejscu nasz pupil będzie się tutaj dobrze czuł, zabrać go przed wyjazdem do hotelu i sprawdzić jego reakcje i stosunek do personelu. Sprawdź miejsce pod każdym względem, ustal wszystkie szczegóły dotyczące opieki. Poproś kogoś z rodziny albo znajomych, których zwierzę zna, żeby odwiedzał zwierzaka jeżeli jest taka możliwość. A może ktoś znajomy korzystał już z tego typu usług i ma miejsce godne polecenia?

bed 1284238 1920 300x200 - Wakacje z pupilem - co zrobić, żeby były udane dla nas i dla niego?

 

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *