Już wkrótce 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy odbywający się w Rzeszowie to festiwal, który już na dobre wpisał się w kalendarz imprez podróżniczych w Polsce. W tym roku tradycyjnie święto podróżników potrwa pełne trzy dni między 29 listopada a 1 grudnia, kiedy to już po raz 11. mieszkańcy województwa podkarpackiego, ale i całej Polski (gdyż na Kalejdoskop przybywają osoby z najdalszych zakątków naszego kraju) będą mieli okazję uczestniczyć w tym podróżniczym wydarzeniu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy, odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Obiekt ten zyskał sympatię zarówno organizatorów jak i festiwalowej publiczności, która tak licznie stawiła się przed rokiem na 10. jubileuszowej edycji Festiwalu. Jednocześnie miejsce to jest jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w kraju, co powoduje, że także Festiwal od strony organizacyjnej i technicznej stoi na najwyższym poziomie.

Kalejdoskop Podróżniczy G2A 5 1024x681 - Już wkrótce 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

W przeciągu ubiegłorocznego 3-dniowego Festiwalu wzięło w nim udział łącznie ponad 3000 osób, które uczestniczyły w Akademii Młodych Odkrywców, warsztatach fotograficznych i podróżniczych, koncercie zespołu RAZ DWA TRZY czy w końcu w najważniejszej części Festiwali, jaką są co roku, spotkania z zaproszonymi Gośćmi. To świadczy o wielkim zaufaniu naszej wspaniałej publiczności, za co ogromnie dziękujemy – mówi Bartek Piziak, pomysłodawca Festiwalu i jeden z jego organizatorów.
W tym roku spodziewamy się podobnej liczby uczestników, tym bardziej, że atrakcje będą równie ciekawe, a już w piątkowy wieczór (29.11) odbędzie się Kalejdoskopowy koncert Wojtka Waglewskiego i grupy VOO VOO, która wraca do Rzeszowa po 7 latach nieobecności, więc tym bardziej serdecznie zapraszamy do G2A Areny – dodaje.

Kalejdoskop Podróżniczy G2A 7 1024x681 - Już wkrótce 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Zdając sobie sprawę, że z roku na rok coraz trudniej jest organizować Festiwal na tak wysokim poziomie merytorycznym, tym razem organizatorzy imprezy postawili zabrać publiczność „w podróż” do miejsc, w których dotąd na poprzednich edycjach Kalejdoskopu nie byli lub było to już wiele lat temu. Dzięki temu, razem z Tomkiem Owsianym wybierzemy się do Gujany Francuskiej, Anna i Krzysztof Kobusowie zabiorą nas do Namibii (o której wydali książkę “Namibia. 9000 km afrykańskiej
przygody”), zaś Natalia Mileszyk – swoim kobiecym okiem – przybliży zgromadzonym Iran, który nadal jest mało znany w naszym kraju i często oceniany jest przez pryzmat stereotypów.

Kalejdoskop Podróżniczy G2A 1 1024x681 - Już wkrótce 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Oczywiście nie zabraknie też stałych akcentów – w góry wysokie, a dokładniej na ośmiotysięczne szczyty w Himalajach wybierzemy się z Magdaleną Gorzkowską, która przed kilkoma tygodniami stanęła na szczycie Manaslu (które stało się jej trzecim ośmiotysięcznikiem), a dobrze znani naszej publiczności Ola i Karol Lewandowscy z blogu BusemprzezSwiat.pl zabiorą nas na historyczną „Route 66” w USA. Pojawią się także Spitsbergen, Bhutan, Papua czy Madagaskar, który poznamy oczami ucznia 8 klasy szkoły podstawowej – Szymona Radzimierskiego. Z pewnością dużym zainteresowaniem będą się cieszyć niedzielne spotkania (01.12) z Jaśkiem Melą, Jakubem Poradą, którzy znani się także ze swojej pracy i działalności m.in. w radiu i telewizji oraz finałowe spotkanie z tegorocznym laureatem Złotego Czekana i jednym z najwybitniejszych himalaistów świata – Krzysztofem Wielickim.  

Kalejdoskop Podróżniczy G2A 2 1024x681 - Już wkrótce 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Z pewnością dużym zainteresowaniem będą się cieszyć niedzielne spotkania (01.12) z Jaśkiem Melą, Jakubem Poradą, którzy znani się także ze swojej pracy i działalności m.in. w radiu i telewizji oraz finałowe spotkanie z tegorocznym laureatem Złotego Czekana i jednym z najwybitniejszych
himalaistów świata – Krzysztofem Wielickim.

Jak co roku organizatorzy nie zapominają również o młodzieży szkolnej, dla której w piątkowe przedpołudnie odbędzie się Akademia Młodych Odkrywców, podczas której uczniowie podkarpackich szkół, będą mogli wysłuchać prelekcji podróżników, ale również wziąć udział w warsztatach i licznych konkursach.

Bilety na festiwal oraz koncert dostępne są na stronie internetowej Festiwalu pod adresem: www.KalejdoskopPodrozniczy.pl
Więcej informacji można znaleźć także na fanpejdżu imprezy na FB pod adresem: www.fb.com/KalejdoskopPodrozniczy.

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook