Gdzie na rodzinny weekend jesienią?

Jesień powoli dobiega końca, to ostatni moment by skorzystać z jej uroków. W dodatku jest to świetna pora na rodzinny urlop! Nie ma już tłumów turystów, nie ma upałów, a ceny są niższe niż w sezonie letnim. Sprawdźcie miejsca w Polsce idealne na jesienny wyjazd z bliskimi.

Kopalnia Soli

Ponad 300 km korytarzy i milion odwiedzających każdego roku muszą o czymś świadczyć – Kopalnia Soli w Wieliczce to świetne miejsce na rodzinny wypad. Jest jednym z najsłynniejszych zabytków Europy, ponadto znalazła się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co roku przyciąga mnóstwo turystów różnorodnymi ekspozycjami oraz ciekawymi trasami wycieczkowymi. Podczas wizyty warto zobaczyć m.in. barokową kaplicę św. Antoniego, komorę Weimar z figurą kopalnianego ducha Skarbnika i kaplicę św. Kingi. Ta ostatnia jest największą podziemną świątynią na świecie. Najmłodszym z kolei bez wątpienia spodobają się nieodkryte zakamarki, solne rzeźby i krasnoludki symulujące pracę górników. Dodatkowym plusem jest także to, że pod ziemią nie będziemy narzekać na pogodę niezależnie od tego czy będzie słonce czy deszcz i wiatr.

Przełom Dunajca

To, że Przełom Dunajca zapiera dech w piersiach nie podlega wątpliwości, jednak latem są tam tłumy turystów, przeciwnie jest jesienią. Spieniona toń rzeki, ostre zakręty, strome, skalne ściany, a to wszystko dopełnione żółto-pomarańczowo-czerwonymi barwami jesieni – taki wyjazd musi być udany. Najlepiej podziwiać go z samego dołu, z pokładu drewnianej tratwy. Taka wyprawa z pewnością zapewni rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym urlopowiczom. Podczas trasy można również posłuchać ciekawych opowieści flisaków, którzy o tej okolicy wiedzą najwięcej.

Centrum Nauki Kopernik

A co gdyby połączyć odpoczynek i zabawę z nauką? Wystarczy odwiedzić warszawskie Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywanie naukowych zagadek i poznawanie skomplikowanych tajemnic wszechświata to czysta przyjemność. Każdy ma także możliwość przeprowadzenia samodzielnego eksperymentu, co z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla dzieci. To miejsce, w którym wszystkiego trzeba dotknąć, spróbować i doświadczyć osobiście. Możemy sprawdzić jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat, rozwiązać ciekawe zagadki kryminalne, sprawdzić skuteczność zmysłów lub zagrać na niewidzialnej harfie.

Afrykarium

To najpopularniejsza atrakcja wrocławskiego ZOO oraz jedno z najchętniej odwiedzanych, biletowanych miejsc w kraju. Jest to nietypowe miejsce, w którym znajdziemy oceanarium oraz zwierzęta pochodzące wyłącznie z Afryki. Ciekawą atrakcją jest możliwość spaceru szklanym tunelem, gdzie nad głową pływają rekiny, płaszczki i ośmiornice, można tutaj także stanąć oko w oko z manatem i podejrzeć pod wodą zwinne pingwiny tońce. Dodatkowo spotkać tu można krokodyle, hipopotamy, mangusty i najmniejsze antylopy świata – dikdiki. Jednak to nie jedyna atrakcja jaka czeka na Was we Wrocławiu, warto przy okazji wyjazdu odwiedzić również Panoramę Racławicką, ciekawe muzea, przejść się urokliwym Rynkiem, zobaczyć słynny Most Tumski czy wjechać na Sky Tower.

Bieszczady

Kolejnym, świetnym pomysłem na jesienny wypad jest wyjazd w Bieszczady. Nie tylko z uwagi na piękne krajobrazy, bliskość natury i spokój. Dzieci na pewno ucieszą się na myśl o przejażdżce Bieszczadzką Kolejką Leśną, która sporo przeszłą zanim stała się lokalną atrakcją. Główna stacja znajduje się w Majdanie, przejazdy odbywają się na trasach do Przysłupia i Balnicy.

W naszym kraju nie brakuje jesiennych atrakcji dla dużych i małych. Zawsze można wyjechać do innego miasta, jak Toruń czy Kraków i pozwiedzać ciekawe miejsca lub wybrać się w góry czy nad morze, gdzie w tym okresie będzie zdecydowanie mniej turystów. Dzięki temu będzie można swobodnie korzystać z dostępnych rozrywek.

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook