Co robić zimą na Mazurach? Spróbuj żeglarstwa lodowego.

Jeśli narty, snowboard i górskie widoki to dla Ciebie zbyt oczywista propozycja na ferie zimowe, sprawdź co możesz robić zimą na Mazurach. Jeśli szukasz intrygujących rozwiązań na spędzanie czasu zimą, musisz tu przyjechać!

Zapewne większość z nas, myśląc o zimowym wypoczynku ma przed oczami górskie kurorty i stacje narciarskie oprószone śniegiem. Dzień na stoku, a następnie kwaśnica i placek po zbójnicku stały się klasyczną formą spędzania ferii zimowych.

Przedstawiamy klika ciekawostek o zimowych Mazurach. Sprawdź, jakie aktywności czekają na Ciebie w Krainie Tysiąca Jezior zimą.

Żeglarstwo lodowe

Kolebka żeglarstwa wraz ze spadkiem temperatur nie przestaje prosperować! Mazury, jako jedne z zimniejszych obszarów Polski mogą pozwolić sobie na zimową turystykę. Śnieg, który spada w połowie grudnia utrzymuje się przez dłuższy czas, co w połączeniu z niskimi temperaturami stwarza możliwości do żeglarstwa lodowego na bojerach. Bojery to żagle napędzane siłą wiatru, które poruszają się po lodzie na płozach. Aby zacząć przygodę z żeglarstwem lodowym możesz skorzystać z porad instruktora oraz wypożyczyć bojer. W ten sposób możesz spędzić cały dzień na żaglach w Giżycku lub Mikołajkach pod okiem instruktora.

Dn nasva 0850 1024x666 - Co robić zimą na Mazurach? Spróbuj żeglarstwa lodowego.

Snowkiting i iceboarding

Kolejną zimową rozrywką zyskującą popularność jest snowkiting. Ten sport polega na jeździe na łyżwach, nartach lub snowboardzie po tafli zamarzniętego jeziora lub otwartym terenie, będąc przeczepionym do latawca. To zimowa odmiana kitesurfingu i zarazem młody sport wykorzystujący latawiec pociągowy ze snowboardem lub nartami. Jeśli podczas Twojego zimowego wypoczynku spotkasz się z wiatrami i niskimi temperaturami, będzie to świetna okazja, by spróbować tej emocjonującej formy spędzania czasu zimą.

Iceboarding to inaczej windsurfing na lodzie. Zaletą tej zimowej aktywności jest bardzo stabilna konstrukcja iceboardu, która sprawia, że łatwo utrzymać równowagę i oswoić się z prędkością. Iceboard może być również wstępem do nauki pływania na tradycyjnej desce. Jeśli jesteś fanem prędkości, iceboarding dostarczy Ci dużo frajdy! Połączenie żagla z pędnikiem oraz specjalnej platformy wyposażonej w płozy pozwala osiągnąć prędkości nawet do 100km/h.

Snowkiting Sport Kite Ice Skis Kitesurfing Winter 431756 - Co robić zimą na Mazurach? Spróbuj żeglarstwa lodowego.

Zimowy spływ kajakiem

Kajaki zimą dostarczają bajkowych widoków – oprószone bielą tereny, kaczki zimujące nad wodą i lśniące słońce. Wbrew pozorom, spływy kajakowe cieszą się popularnością także zimą. Na Mazurach możesz odbyć spływ na przykład na Czarnej Hańczy. Należy zadbać o przeciwdeszczową kurtkę, wodoodporne spodnie, ciepłe buty oraz czapkę i rękawiczki. Jesteśmy przekonani, że fani kajakarstwa będą gotowi na poświęcenia, aby odbyć tak unikatowy spływ!

photo 1517176118179 65244903d13c 1024x683 - Co robić zimą na Mazurach? Spróbuj żeglarstwa lodowego.

Podczas wypoczynku na Mazurach możesz także zakosztować morsowania i odważyć się na lodową kąpiel w przeręblu, która pozwala na znakomitą regenerację organizmu. Świetnym pomysłem na zwiedzanie mazurskiej okolicy są także narty biegowe, na których możesz się poruszać po okolicznych lasach. Podczas zimowego wypoczynku na Mazurach możesz również podziwiać zawody psich zaprzęgów.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

2 komentarze

Zuzanna Maciejewska

W takim razie nie pozostaje nic innego. Życzymy miłego próbowania!

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!