Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Bon turystyczny funkcjonuje od 1 sierpnia 2020 roku. Został wprowadzony jako forma wsparcia rodzin i branży turystycznej w wyniku pandemii COVID-19. Pierwotnie miał obowiązywać do końca września 2022 roku. Jednak według nowej uchwały Sejmu termin wygaśnięcia bonu turystycznego przedłużono do 31.03.2023 r. To dobra wiadomość dla tych z Was, którzy nie mieli jeszcze okazji w ogóle skorzystać ze świadczenia bądź nie wykorzystali bonu w całości. 

Jak działa i dla kogo dostępny jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to specjalna forma dofinansowania, umożliwiająca obniżenie kosztów skorzystania z usługi turystycznej. Mogą z niego skorzystać rodziny z dziećmi w wieku do 18. roku życia, podobnie jak w przypadku świadczenia 500+. Obowiązuje na terenie całej Polski. Jego kwota wynosi 500 zł na jedno dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością jest to natomiast 1000 zł. Warto dodać, że bon turystyczny można wykorzystywać wielokrotnie, aż do momentu wyczerpania puli środków. Bon turystyczny ma postać specjalnego, unikalnego kodu, który należy podać w momencie uiszczania płatności. Aby otrzymać taki kod, należy posiadać konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

family g69732f0ec 1920 1024x683 - Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Jakie atrakcje obejmuje bon turystyczny?

Na liście podmiotów i obiektów realizujących świadczenie znajduje się wiele miejsc z całej Polski. Bonem turystycznym opłacić można rodzinny pobyt nad morzem, w górach czy też nad jeziorem. Obniża on koszty hotelu czy pensjonatu. Atrakcje, takie jak parki rozrywki i aquaparki, również wchodzą w skład obiektów respektujących to świadczenie. Oznacza to, że za pobyt na przykład w popularnej Energylandii rodzice zapłacą znacznie mniej. Bon turystyczny wykorzystać można także na indywidualne wyjazdy dziecka, takie jak kolonie i obozy. Przedłużenie jego ważności do 31 marca 2023 to idealna okazja na zaplanowanie nadchodzących ferii zimowych. Noclegowo.pl oferuje dostęp do specjalnej wyszukiwarki umożliwiającej wyszukanie tylko tych obiektów, na które wykorzystać można tę zniżkę.  

roller coaster gf3523e561 1920 1024x695 - Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

W jaki sposób wykorzystać bon turystyczny?

Jeśli jeszcze nie skorzystaliście z możliwości, jakie oferuje bon turystyczny i zastanawiacie się gdzie warto się udać, podrzucamy kilka propozycji:

  • weekendowy wyjazd w góry – szczyt sezonu turystycznego minął, dzięki czemu popularne szlaki i atrakcje nie są tak zatłoczone jak podczas wakacji,
  • pobyt w gospodarstwie agroturystycznym – idealny wybór jeśli lubicie wypoczynek z dala od zgiełku, otoczenie przyrody i kosztowanie lokalnych ekologicznych produktów,
  • City Break w Gdańsku – polskie morze przyciąga turystów przez cały rok. Gdańsk również – możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele: od zwiedzania zabytkowej starówki, po spacer nad brzegiem morza, który po sezonie wolny jest od plażującego tłumu ludzi.
baltic sea gc434f0227 1920 1024x683 - Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: