Do kiedy bon turystyczny jest ważny i gdzie go wykorzystać?

Bon turystyczny funkcjonuje już od dwóch lat. Tegoroczne wakacje to jednak ostatni dzwonek na jego wykorzystanie. Do kiedy jest ważny bon turystyczny i w których miejscach mamy możliwość wykorzystania świadczenia? Podpowiadamy!

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? 

Bon turystyczny, będący inicjatywą rządu wspierającą nie tylko rodziców planujący wypoczynek całej rodziny, ale też polskich przedsiębiorców funkcjonuje już od dwóch lat. Zgodnie z przepisami, świadczenie uprawnia do zmniejszenia ceny usługi turystycznej o 500 złotych, które przysługuje każdemu dziecku do ukończenia 18 lat. W tym roku bon turystyczny również jest dostępny dla wszystkich tych rodziców, którzy w poprzednie wakacje nie mieli okazji skorzystania z dodatku. Warto jednak zwrócić uwagę na ostateczny termin aktywacji świadczenia. Z bonu 500+ można bowiem skorzystać tylko do 30 września 2022 roku. Tegoroczne wakacje to ostatni dzwonek!

janko ferlic zHJ4ph3GRyg unsplash 1 1024x819 - Do kiedy bon turystyczny jest ważny i gdzie go wykorzystać?

Jakie atrakcje z bonem turystycznym? 

Na co możemy wykorzystać bon turystyczny? Ideą projektu bonu turystycznego było wsparcie branży hotelarskiej, która podczas epidemii koronawirusa, ze względu na restrykcje, ucierpiała na braku możliwości przyjmowania klientów. Choć w tym roku rozszerzono bazę miejsc umożliwiających wykorzystanie świadczenia, to jednak wciąż hotele, pensjonaty i domy wczasowe stanowią jej trzon. A zatem rodzina wybierająca się na wyjazd, w pierwszej kolejności powinna pomyśleć o wykorzystaniu świadczenia właśnie na nocleg. A jakie atrakcje z bonem 500+ są dostępne w polskich miastach?

caroline hernandez q6sWEJDnfa8 unsplash 1024x683 - Do kiedy bon turystyczny jest ważny i gdzie go wykorzystać?

Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Polsce?

Poza noclegami, bon 500+ warto spożytkować na tematyczne wycieczki organizowane na przykład przez biura podróży (takie jak Index, Vero Travel i inne). Dzięki zaplanowanej przez taki podmiot trasie nie musimy martwić się o to, czy w poszczególnych, odwiedzanych przez nas miejscach będzie można zrealizować świadczenie. To znacznie ułatwi planowanie podróży w Polsce z dziećmi. Będąc w konkretnym mieście koniecznie udajcie się również do biura Informacji Turystycznej, które z pewnością dysponuje listą atrakcji akceptujących płatność bonem turystycznym.

giu vicente KYb8PPKBU84 unsplash 1024x680 - Do kiedy bon turystyczny jest ważny i gdzie go wykorzystać?

A Wy, w jakich miejscach wykorzystaliście lub planujecie wykorzystać bon turystyczny? :)

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: