Wakacje we wrześniu w Polsce. Urlop poza sezonem

Połowa września już za nami, jesień zbliża się wielkimi krokami. To jednak nie oznacza końca sezonu na wycieczki. Wrześniowe wypady są świetną alternatywą dla tych z Was, którzy nie przepadają za zatłoczonymi miejscami i kolejkami do najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Również pogoda wpływa na komfort podróżowania, gdyż we wrześniu bardzo często doświadczyć można zjawiska tzw. “złotej polskiej jesieni”. Warto też wspomnieć, że cena takiego wyjazdu jest nieco niższa niż w szczycie sezonu. Gdzie jechać na wakacje we wrześniu w Polsce? Sprawdź poniżej.

Wakacje we wrześniu nad morzem

Wypoczynek w tym miesiącu ma tę zaletę, że na plaży spotkamy o wiele mniej plażowiczów niż zazwyczaj. Szczególnie w tym sezonie dało się odczuć ścisk na najpopularniejszych plażach Bałtyku. Urlop po sezonie będzie więc idealnym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy stronią od tłumów. Ponadto wrześniowa pogoda skłania do długich spacerów wzdłuż brzegu i podziwiania wzburzonej przez fale wody. Co więcej, dostępność noclegów jest o wiele większa, co pozwala na elastyczność w planowaniu podróży.

Dogodne warunki do wypoczynku nad morzem oferują też kraje południowe, położone w basenie Morza Śródziemnego. Wyjeżdżając na urlop za granicę, należy jednak pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczenia kosztów leczenia z odpowiednią sumą.

rocky coast g1518eeed9 1920 1024x456 - Wakacje we wrześniu w Polsce. Urlop poza sezonem

Gdzie na wakacje we wrześniu z dzieckiem?

Wrześniowy wyjazd szczególnie polecamy rodzicom, których pociechy nie zaczęły jeszcze uczęszczać do szkoły. Uniknąć można wtedy tłumów i długich kolejek, które mogą zmęczyć malucha. Wędrówki nie będą męczące również dzięki sprzyjającym temperaturom jakie panują w tym okresie. To dobra okazja, by pokazać dziecku turystyczne piękno Polski. Ponadto, wiele obiektów jest przystosowanych specjalnie dla najmłodszych podróżników. Przypominamy również o wydłużonym czasie obowiązywania bonu turystycznego.
W naszym serwisie znajdziesz wyselekcjonowane noclegi dopasowane specjalnie do potrzeb rodzin z dziećmi.

children gf810d1693 1920 1024x683 - Wakacje we wrześniu w Polsce. Urlop poza sezonem

Wakacje we wrześniu w górach

Tegoroczne lato obfitowało w wiele gorących dni, które niekoniecznie sprawdzają się podczas bardziej wymagających górskich wędrówek. Temperatury panujące przeważnie na początku jesieni zapewniają komfort wypoczywania. Jest to więc idealny moment, aby zaplanować aktywny wypoczynek. Wrześniowa aura sprawia, że liście drzew nabierają złotej barwy. Widoki podczas górskich wędrówek będą więc obfitować feerią barw. Jedną z zalet wypoczynku w tym czasie jest również zmniejszony ruch na głównych ulicach, co szczególnie ucieszy zmotoryzowanych podróżników. W szczycie sezonu dojazd do Zakopanego oznacza stanie w wielokilometrowych korkach. Jednocześnie najpopularniejsze górskie atrakcje, takie jak Morskie Oko, Krupówki czy trasa na Śnieżkę odnotowują znacznie mniejszą liczbę turystów, a co za tym idzie – mniejsze kolejki i brak tłumów.

poland g5e638c701 1920 1024x400 - Wakacje we wrześniu w Polsce. Urlop poza sezonem

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: