Zamek w Chęcinach – dlaczego warto go odwiedzić?

Zamków w Polsce na pewno nie brakuje. Jednak do najciekawszych w Polsce, zdecydowanie należy Zamek w Chęcinach. Przekonaj się dlaczego warto go odwiedzić! 

Zamek w Chęcinach znajduje się w województwie świętokrzyskim, pod Kielcami. Położony przy drodze krajowej nr. 7 łączącą Kraków z Warszawą.

zam - Zamek w Chęcinach - dlaczego warto go odwiedzić?

Pierwsze wzmianki o Zamku pochodzą już z 1306 roku! Zamek w owym czasie pełnił bardzo ważną rolę. W 1318 roku, w obawie przed krzyżakami zdeponowano tu nawet skarbiec archidiecezji gnieźnieńskiej, przez pewien okres zamek mieścił również skarbiec królewski. Później twierdza pełniła rolę więzienia, gdzie przetrzymywano między innymi jeńców krzyżackich po bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku. Zamek był też rezydencją rodzin królewskich, królowych i wdów.

zamek checiny 2018 02 - Zamek w Chęcinach - dlaczego warto go odwiedzić?

Twierdza zamku podzielona jest na dwie części. W dolnej części odbywają się pokazy średniowiecznego tańca oraz jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia w wyrabianych na zamku elementach rycerskiej garderoby. Co jakiś czas odbywają się też tu wystrzały z armaty lub hakownicy. Istnieje możliwość strzału z łuku i zrobienia sobie zdjęcia na koniu, dzięki czemu wypad do Zamku w Chęcinach będzie atrakcją nie tylko dużych, ale i małych!

zamek checiny 2018 14 - Zamek w Chęcinach - dlaczego warto go odwiedzić?

Zamek w Chęcinach to na pewno jedno z najciekawszych miejsc do zobaczenia w województwie świętokrzyskim. Wizyta tam, to prawdziwa podróż do średniowiecza, nie tylko dzięki samemu budynkowi, ale dodatkowym atrakcjom a także pracownikom, ubranych w specjalne stroje. Gorąco zachęcamy by odwiedzić Zamek w Chęcinach!

Szukasz noclegu?
–> noclegi w świętokrzyskim 

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł: