Muzea, które warto zobaczyć. TOP 3 nowoczesne propozycje

Wystawy interaktywne stały się już w Polsce codziennością. Wiele istniejących muzeów przeszło gruntowne modernizacje. Na mapie wciąż pojawiają się też nowe obiekty, często związane tematycznie z otaczającą nas rzeczywistością i technologią. Przedstawiamy Wam dziś TOP 3 nowoczesne muzea, które warto zobaczyć. Tutaj nie ma mowy o nudzie!

MOCAK w Krakowie

Działające od 2011 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Krakowie. Podróżujących przyciąga tu przede wszystkim zróżnicowana oferta wystaw, którymi dysponuje instytucja. Jedną z najciekawszych propozycji dla osób młodych jest z pewnością – prezentująca minimalizm literacki – kolekcja Pojęciokształty Stanisława Dróżdża. Wśród ekspozycji stałych, które warto odwiedzić, znajduje się również – inspirowana teatrem – Live Factory 2: Warhol by Lupa. Na miejscu dostępne są także wystawy zmienne, dlatego nawet jeśli to nie będzie Wasza pierwsza wizyta, znajdziecie coś dla siebie. Krakowski MOCAK to najlepsze miejsce na poznawanie nurtu sztuki współczesnej.

street 4472321 1280 1024x682 - Muzea, które warto zobaczyć. TOP 3 nowoczesne propozycje

Muzeum Neonów

Przez cały tydzień, w Warszawie, obejrzycie wyjątkowe zbiory świetlnych reklam. Możecie mieć pewność, że spacer po Muzeum Neonów zapewni Wam niepowtarzalne wrażenia – w końcu to jedyna w Polsce placówka, prezentująca ten gatunek sztuki. Wystawa obejmuje około 100 eksponatów. Większość z nich to odrestaurowane prace mistrzów, których często łączyła także przynależność do Polskiej Szkoły Plakatu. Ich lśniące dzieła – dzięki inicjatywie dyrekcji instytucji – zyskały nowe życie. Muzeum bowiem nie tylko kolekcjonuje neony, ale też na bieżąco przeprowadza ich konserwację. Kolorowe i białe, kwadratowe i zaokrąglone – zajrzyjcie na Pragę i koniecznie przekonajcie się, który najbardziej przyciągnie Waszą uwagę!

thank you 362164 1280 1024x682 - Muzea, które warto zobaczyć. TOP 3 nowoczesne propozycje

Toruń – Młyn Wiedzy

Mamy też fantastyczny pomysł dla rodzin. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu to jedno z najbardziej interaktywnych muzeów w Polsce. Każda spośród siedmiu stałych wystaw jest warta uwagi. Naszą najbardziej przyciągnęła ekspozycja O obrotach, nawiązująca do odkryć Mikołaja Kopernika. Wśród 26 punktów zwiedzania, znajdziecie tu nie tylko sporą dawkę eksperymentów, wiedzy i dobrej zabawy, ale również zobaczycie jedną z najciekawszych atrakcji Młynu Wiedzy – wahadło Foucaulta. Mierzy ono imponujące 33 metry, a jego ciężar przekracza 35 kilogramów. Jeśli natomiast macie ochotę poznać też inne ciekawe miejsca w Toruniu, koniecznie zapoznajcie się z naszym wcześniejszym artykułem. :)

spiral 2635266 1280 1024x682 - Muzea, które warto zobaczyć. TOP 3 nowoczesne propozycje

Jaki obiekt dopisalibyście do naszej TOP trójki? Czekamy na Wasze propozycje muzeów, którym daleko do monotonnych wystaw!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *