X Wrześniowy Turniej Rycerski w Byczynie

Wrześniowy Turniej Rycerski w Byczynie to impreza o charakterze rozrywkowo – naukowym, której celem jest przybliżenie uczestnikom realiów średniowiecza – epoki królów, nadobnych dziewic i przede wszystkim… mężnych rycerzy.

Wrześniowy Turniej Rycerski to sposobność do podziwiania zmagań, coraz to popularniejszych w ostatnim czasie, bractw rycerskich pochodzących m.in. z Polski, Niemiec, Ukrainy, Czech, Słowacji, Litwy, czy Łotwy, które będą miały szansę wykazać się nie tylko umiejętnościami w czasie walk, ale także, jak na rycerzy przystało, znajomością zasad fair play.

Podczas Turnieju, oprócz zmagań rycerzy, odbywa się wiele atrakcji angażujących widownię takich jak:

  • konkurs rzutu nożem, toporem i włócznią,
  • turniej łuczniczy,
  • nauka średniowiecznego tańca,
  • bieg dam (rywalizacja kobiet w strojach z epoki),
  • bieg rycerzy,
  • gry i zabawy plebejskie,
  • pokazy ognia.

Stałym elementem imprezy jest także jarmark rycerski, podczas którego będzie można spróbować jadła i picia przygotowanego według średniowiecznych upodobań oraz zaopatrzyć się w najróżniejszej maści bibeloty.

Moc atrakcji, prawdziwa pasja członków bractw europejskich oraz dbałość o jak najdokładniejsze oddanie klimatu epoki tworzą mieszankę gwarantującą dwa dni szampańskiej zabawy.

A wszystko to do zobaczenia i przeżycia w Byczynie! Wystarczy zarezerwować nocleg w Byczynie i okolicach.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Więcej informacji – http://www.byczyna.pl

Kiedy: 14.09.2013 – 15.09.2013
Gdzie: Byczyna

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook