Wakacje w górach – gdzie jechać w 2021 roku?

Wyjazdy w góry wciąż największą popularnością cieszą się zimą, jednak południowa Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania również latem. Przekazujemy Wam pakiet inspiracji na niezapomniane wakacje w górach. Gdzie jechać w 2021 roku? Sprawdźcie ciekawe propozycje i zaplanujcie długo wyczekiwany odpoczynek.

Wakacje w górach – Karkonosze

Urlop w Karkonoszach przypadnie do gustu osobom, które kochają bliski kontakt z naturą i zdecydowanie lepiej czują się w mniej zatłoczonych miejscach. Mimo rosnącej popularności, w stolicy regionu – Karpaczu – nadal spotkamy mniejszą ilość turystów, niż w okolicach Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego. Karkonosze, dzięki optymalnej wysokości szczytów, przyciągają mniej doświadczonych piechurów. Dolny Śląsk to również dobry wybór dla rodziców, którzy po raz pierwszy zabierają swoje pociechy w góry. Ciekawe i nie tak trudne jak w Tatrach szlaki turystyczne to dobra alternatywa dla małych podróżników. Miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić to: Wąwóz Szklarki, “Złoty Widok”, czyli taras widokowy, z którego obejrzymy najpiękniejsze panoramy Gór Izerskich, wodospady: Kamieńczyka i Szklarki oraz wzniesienia, takie jak Szrenica czy Skalny Stół. Nie można również pominąć najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Aktywni będą zachwyceni również trasami rowerowymi, które nie sposób zliczyć. W samej Szklarskiej Porębie jest ich 450 km!

poland 4882313 1920 1024x685 - Wakacje w górach - gdzie jechać w 2021 roku?

Kotlina Kłodzka 

Ciekawe wakacje w górach można zaplanować także w okolicach Kłodzka. Ten rejon często kojarzony jest z miejscowościami uzdrowiskowymi, takimi jak Polanica, Duszniki czy Kudowa-Zdrój. Mniej znane, ale charakteryzujące się naprawdę przepięknymi panoramami, są – nieco oddalone na południowy wschód od miasta – przestrzenie Śnieżnickiego Parku Narodowego. W pobliżu najwyższego szczytu Kotliny Kłodzkiej, Śnieżnika (1425 m n.p.m.), mieści się Jaskinia Niedźwiedzia. To najdłuższe zagłębienie tego typu w Sudetach, którą odkryto w 1966 roku. Na jej zwiedzanie potrzeba łącznie około 45 minut.

erratic rocks 1561256 1920 1024x683 - Wakacje w górach - gdzie jechać w 2021 roku?

Gdzie na wakacje w górach? Tatry

Tatrzańskie Zakopane to z pewnością ulubione miejsce wypoczynku Polaków w górach, o każdej porze roku. Nic dziwnego, bo klimat tej podhalańskiej miejscowości jest naprawdę niepowtarzalny. Gwar Krupówek, wspaniałe karczmy ze smacznym, regionalnym jedzeniem, widok z Gubałówki, wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch – to rzeczy, których trzeba spróbować chociaż raz w życiu! Jeśli jednak Zakopane odwiedziliście już wiele razy i pragniecie odmiany – okoliczne miejscowości również mają wiele do zaoferowania. W przepięknym Kościelisku, poza słynną doliną, koniecznie trzeba zobaczyć niewielki, drewniany kościółek św. Kazimierza Królewicza. Jego historia sięga 1836 roku. W pobliżu wsi znajduje się również punkt widokowy, gdzie przy dobrej widoczności można wykonać zachwycające fotografie. Dzieci odnajdą się natomiast w Centrum Tradycji i Turystyki, czyli kościeliskim domu kultury. Poza Kościeliskiem, warto też zaczerpnąć oddechu w miejscowościach takich jak Poronin, Biały Dunajec, Chochołów, Białka Tatrzańska, czy Szaflary.

western tatras 2690975 1920 1 1024x516 - Wakacje w górach - gdzie jechać w 2021 roku?

Mamy nadzieję, że pogoda w tegoroczne wakacje będzie sprzyjała długim wędrówkom wśród niższych i całkiem wysokich szczytów, a także odkrywaniu najpiękniejszych polskich zabytków. A jakie są Wasze ulubione, górskie miejscowości? :)

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *