Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Kłodzko - noclegi

 • Pogoda w Kłodzku

  Prognoza pogody na dziś (23-05-24)

  Pogoda
  21 °C
  Temperatura odczuwalna
  20 °C
  Temperatura minimalna
  12 °C
  Temperatura maksymalna
  21 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  5 mm
  Ciśnienie
  1015 hPa
  Wilgotność
  57%

  O Kłodzku

  Kłodzko, miasto położone u stóp twierdzy w centrum Kotliny Kłodzkiej znane jest ze swych walorów kulturowych. W sąsiedztwie uzdrowisk i licznych terenów wycieczkowych stanowi świetne miejsce do wypoczynku. Bogata, ponad tysiącletnia historia, mnogość zabytków i trwające cały rok imprezy kulturalno sportowe tworzą niepowtarzalny charakter tego miasta nad Nysą Kłodzką.

  Miasto reprezentuje różne style architektoniczne, zabudowa śródmieścia powstała według XIII i XIV-wiecznego założenia urbanistycznego. Obowiązkowym punktem na mapie w Kłodzku jest odwiedzenie gotyckiego mostu św. Jana na rzece Młynówce, który jest unikatowy na skalę krajową. Przez niektórych ten most nazywany jest Małym Mostem Karola, gdyż przypomina on swoim widokiem właśnie ten praski obiekt. Tym bardziej przypomina, gdyż na jego filarach wybudowane zostało sześć figur przedstawiających postaci świętych.

  Po rewitalizacji Kanału Młynówka mieszkańcom i turystom przybyła kolejna atrakcja. Jest nią możliwość popłynięcia gondolą w zabytkowej scenerii Starego Miasta i Mostu św. Jana. Będąc w Kłodzku można pójść do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. W nim obejrzymy zabytki związane z regionem, jednak co najciekawsze w nim mamy możliwość spaceru po prawie 600-metrowej Podziemnej Trasie Turystycznej. Trasa pierwotnie służyła jako magazyny oraz schronienie w czasie wojen. Została wyremontowana i wyposażona w multimedialny sprzęt. Teraz odwiedzający mogą usłyszeć informacje na temat obiektu, a makiety i ekspozycje ukazują życie kłodzczan przed wiekami.

  Po rewitalizacji miasta zyskał również na znaczeniu Park Strażacki, na terenie którego wybudowano pijalnię wód mineralnych i fontannę. Oświetlona wieczorem jest prawdziwą perłą tego parku.

  Z obiektów sakralnych nie sposób przeoczyć kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Jest on najwspanialszą budowlą sakralną w mieście i nie ma ku temu żadnych wątpliwości, gdyż zarówno ołtarz jak i cały kościół wywierają duże wrażenie.

  Twierdza Kłodzko, jest to górującą nad miastem i zachowana w dobrym stanie budowla, która zafascynuje nie tylko pasjonatów sztuki militarnej. Nieopodal niej znajduje się imponujący ratusz z drugiej połowy XIXw. Przez cały rok w Kłodzku organizowane są imprezy kulturalne i sportowe promujące miasto, skierowane dla dorosłych oraz dzieci, co daje przeświadczenie, że Kłodzko na pewno jest miejscem wartym odwiedzenia niezależnie od pory roku.

  Oferty okazjonalne w Kłodzku

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.