Noclegi w Kłodzku

 • Apartament Malinowa Dolina

  Kłodzko

  Oddajemy do Państwa dyspozycji nowo wyremontowany 54m2 apartament. Tutaj będziecie mogli się w pełni zrelaksować.Otwarta kuchnia- w pełni wypos...

 • Domek Gargamela

  Żelazno (~8.1 km od Kłodzko)

  Domek Gargamela to komfortowy i pięknie położony dom do wypoczynku całorocznego z dużą rodziną lub z przyjaciółmi(12 osób)( 3 sypialnie,duży salon z j

 • SZALEJÓWKA

  Szalejów Dolny (~5.5 km od Kłodzko)

  Nasz domek znajduje się w sercu Kotliny Kłodzkiej, pomiędzy Polanicą i Kłodzkiem, jednocześnie z dala od zgiełku i ruchu, droga tu się kończy, dalej j

Noclegi w Kłodzku - <p>Kłodzko, miasto położone u stóp twierdzy w centrum Kotliny Kłodzkiej znane jest ze swych walorów ...

O Kłodzku

Kłodzko, miasto położone u stóp twierdzy w centrum Kotliny Kłodzkiej znane jest ze swych walorów kulturowych. W sąsiedztwie uzdrowisk i licznych terenów wycieczkowych stanowi świetne miejsce do wypoczynku. Bogata, ponad tysiącletnia historia, mnogość zabytków i trwające cały rok imprezy kulturalno sportowe tworzą niepowtarzalny charakter tego miasta nad Nysą Kłodzką.

Miasto reprezentuje różne style architektoniczne, zabudowa śródmieścia powstała według XIII i XIV-wiecznego założenia urbanistycznego. Obowiązkowym punktem na mapie w Kłodzku jest odwiedzenie gotyckiego mostu św. Jana na rzece Młynówce, który jest unikatowy na skalę krajową. Przez niektórych ten most nazywany jest Małym Mostem Karola, gdyż przypomina on swoim widokiem właśnie ten praski obiekt. Tym bardziej przypomina, gdyż na jego filarach wybudowane zostało sześć figur przedstawiających postaci świętych.

Po rewitalizacji Kanału Młynówka mieszkańcom i turystom przybyła kolejna atrakcja. Jest nią możliwość popłynięcia gondolą w zabytkowej scenerii Starego Miasta i Mostu św. Jana. Będąc w Kłodzku można pójść do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. W nim obejrzymy zabytki związane z regionem, jednak co najciekawsze w nim mamy możliwość spaceru po prawie 600-metrowej Podziemnej Trasie Turystycznej. Trasa pierwotnie służyła jako magazyny oraz schronienie w czasie wojen. Została wyremontowana i wyposażona w multimedialny sprzęt. Teraz odwiedzający mogą usłyszeć informacje na temat obiektu, a makiety i ekspozycje ukazują życie kłodzczan przed wiekami.

Po rewitalizacji miasta zyskał również na znaczeniu Park Strażacki, na terenie którego wybudowano pijalnię wód mineralnych i fontannę. Oświetlona wieczorem jest prawdziwą perłą tego parku.

Z obiektów sakralnych nie sposób przeoczyć kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Jest on najwspanialszą budowlą sakralną w mieście i nie ma ku temu żadnych wątpliwości, gdyż zarówno ołtarz jak i cały kościół wywierają duże wrażenie.

Twierdza Kłodzko, jest to górującą nad miastem i zachowana w dobrym stanie budowla, która zafascynuje nie tylko pasjonatów sztuki militarnej. Nieopodal niej znajduje się imponujący ratusz z drugiej połowy XIXw. Przez cały rok w Kłodzku organizowane są imprezy kulturalne i sportowe promujące miasto, skierowane dla dorosłych oraz dzieci, co daje przeświadczenie, że Kłodzko na pewno jest miejscem wartym odwiedzenia niezależnie od pory roku.