Mistrzostwa Europy w Siatkówce 2013 tym razem w Polsce!

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn to przypadające raz na dwa lata święto europejskiej siatkówki, podczas którego, w roli gospodarzy wystąpią tym razem Dania oraz …Polska!

W rozgrywkach o tytuł mistrzowski staną drużyny z 16 krajów: Polski, Danii, Serbii (obrońcy tytułu), Włoch, Rosji, Słowacji, Bułgarii, Białorusi, Holandii, Czech, Finlandii, Niemiec, Francji, Słowenii/Chorwacji, Belgii oraz Turcji/ Łotwy, podzielone tradycyjnie na 4 grupy.

Rozgrywki fazy grupowej rozgrywać się będą w czterech różnych miastach – dwóch duńskich i dwóch polskich. Na duńskich boiskach podziwiać będzie można zmagania drużyn z grupy A (w Odense) oraz grupy C (w Herning), na rodzimych natomiast rywalizować będą drużyny z grupy B (w Gdańsku) oraz grupy D (w Gdyni). W Gdańsku, oprócz meczów w grupie (każdy gra z każdym), zostaną rozegrane także spotkania o awans do ćwierćfinału (zmierzą się w nich zespoły z drugiego i trzeciego miejsca w grupie B oraz C), a także dwa mecze ćwierćfinałowe. Finał mistrzostw odbędzie się natomiast w hali Parken w Kopenhadze.

Poniżej znajduje się ramowy program zmagań:

  • 20.09 – 22.09 – faza grupowa (Gdańsk, Gdynia, Odense, Herning)
  • 24.09 – baraże o prawo gry w ćwierćfinałach (Gdańsk i Aarhus)
  • 25.09 – mecze ćwierćfinałowe (Gdańsk i Aarhus)
  • 28.09 – półfinały (Kopenhaga)
  • 29.09 – finał i mecz o 3. miejsce (Kopenhaga).

Aby obejrzeć wszystkie mecze reprezentacji najlepiej zarezerwować czas i znaleźć nocleg na:
http://www.noclegowo.pl/noclegi/trojmiasto/

Kiedy: 20.09.2013 – 29.09.2013
Gdzie: Polska, Dania

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook