Weekend z archeologią. Zagadki z przeszłości w Gdańsku

Idealne wydarzenie dla całych rodzin. Nie tylko dla mieszkańców pięknego Gdańska, ale także dla turystów. Będziecie mieli okazje odkryć zagadki z różnych dziedzin. Z literatury, muzyki i wiele więcej ciekawych atrakcji! 

Program wydarzenia świadczy o wyjątkowości wydarzenia. Oprócz dobrej zabawy, to po prostu nauka, ale w znacznie ciekawszy sposób. Co na Was dokładnie czeka?

LITERATURA
W tym roku „Weekend z Archeologią” skupia się szczególnie na archeologii w świecie literackim. Odbędą się spotkania z czołowymi polskimi pisarkami. Czytelnicy będą mieli okazję zadać pytania, podyskutować i zdobyć autografy.

SPACER Z ARCHEOLOGIEM
Tematem przechadzki połączonej z opowieścią będzie historia gdańskiego Zamczyska.

MUZYKA
Oprawę muzyczną „Weekendu z Archeologią” zapewni zespół Tryzna.

EDUKACJA I ZAJĘCIA WARSZTATOWE
Dzięki warsztatom przygotowanym przez pracowników Muzeum Archeologicznego w Gdańsku uczestnicy zajęć poznają pracę archeologa od kuchni. Będzie można między innymi wykonać kopię zabytku, odtworzyć rysunki naskalne albo ułożyć ceramiczne puzzle. Specjaliści pokażą, jak przeprowadza się pomiary archeologiczne i wyjaśnią podstawy konserwacji. Oprócz tego będą zajęcia plastyczne, tworzenie diademów, ozdabianie mieczy, ucieranie ziarna, tkanie na bardku.

GRY I ZABAWY
Na „Weekendzie z Archeologią” zagości Faktoria Handlowa z Pruszcza Gdańskiego. Pracownicy Faktorii poprowadzą wciągające gry i zabawy

WYSTAWY
Wystawę plenerową o odkryciach i badaniach archeologicznych na Pomorzu przygotuje organizator wydarzenia, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

Kiedy: 8 – 9 września 2018

Gdzie: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Szukasz noclegu? 
–> noclegi w Gdańsku
–> noclegi w Trójmieście 


Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *