Gdzie spędzić Wielkanoc nad morzem, aby wreszcie odpocząć

Wielkanoc w Polsce to wyjątkowy czas. To idealny moment, żeby odzyskać spokój i równowagę. Jeśli potrzebujecie wyciszenia i chcecie uciec od cywilizacji, szczerze polecamy Wielkanoc nad morzem. Przekonajcie się, dlaczego warto w tym roku zabrać rodzinę nad polskie morze i spędzić święta wielkanocne z dala od domu.

Niezwykła droga krzyżowa

Zgodnie z chrześcijańską tradycją, w Wielki Piątek w każdym kościele odbywa się droga krzyżowa upamiętniająca męczeńską śmierć Jezusa na krzyżu. Od niemal dziesięciu lat, w różnych miejscach w całej Polsce organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Polega ona na samotnej pieszej wędrówce wyznaczoną trasą, podczas której uczestnicy w milczeniu kontemplują modlitwę. Trasa nadmorska prowadzi od Jastrzębiej Góry aż na Hel i liczy łącznie 49 kilometrów. Dodatkowym wyzwaniem jest fakt, że całe przedsięwzięcie odbywa się nocą, a droga prowadzi głównie po plaży. Jest to doskonała okazja do duchowego oczyszczenia i przygotowania się do świętowania Wielkanocy. W tym roku możecie zmierzyć się z własnymi słabościami w nocy z 12 na 13 kwietnia 2019. Nawet jeśli nie obchodzicie świąt wielkanocnych z pobudek religijnych, to jesteśmy przekonani, że nocna wyprawa wśród szumu fal będzie wyjątkowym przeżyciem dla każdego.

plaża nocą - Gdzie spędzić Wielkanoc nad morzem, aby wreszcie odpocząć

Wielkanoc nad morzem – plaża nocą

Oryginalne tradycje kaszubskie

Wielkanoc nad morzem to także niesamowita okazja, aby zachwycić się wyjątkowymi kaszubskimi zwyczajami i spędzić święta nieco inaczej niż zwykle. Zdecydowanie najsłynniejszym świątecznym symbolem Kaszub są piękne kraszanki. Jaja zabarwione na jeden kolor znajdziemy w Wielką Sobotę w każdym koszyczku. W niektórych domach, na stole w Wielką Niedzielę serwuje się prażone ryby lub śliwki z kluskami. Śniadanie świąteczne jest skromniejsze niż w innych częściach kraju, a popularną potrawą jest prażnica, czyli po prostu jajecznica z boczkiem. Wielki Poniedziałek nazywany na Kaszubach “degusem”,  jest wyczekiwany zwłaszcza przez kawalerów, którzy tego dnia smagają wszystkie panny brzozowymi gałązkami. Nie brakuje przy tym radosnych pisków i śmiechu. Sama tradycja nawiązuje do odradzającej się przyrody, a zielone “rózgi” mają przekazać smaganym zdrowie i siły witalne.

kraszanki - Gdzie spędzić Wielkanoc nad morzem, aby wreszcie odpocząć

Wielkanoc nad morzem – Kaszuby

Malownicze nadmorskie wsie

Mówi się, że nie ma nic bardziej relaksującego niż szum fal i spacer po plaży. Trudno się z tym nie zgodzić. Budząca się do życia wiosna, świeża morska bryza i kameralny nocleg z dala od cywilizacji to idealny przepis na spokojne święta wielkanocne w gronie najbliższych.  Kwiecień to taka pora, kiedy Wielkanoc nad morzem nie oznacza tłumu turystów. Mimo to, polecamy sprawdzić mniej znane nadmorskie miejscowości takie jak Sztutowo, czy Łukęcin. Ciekawe oferty wielkanocne dla całej rodziny znajdziecie też we wsi Rozewie oraz w pobliskiej Jastrzębiej Górze. To tam znajduje się najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Niedaleko Słowińskiego Parku Narodowego znajdziecie Smołdziński Las. Wieś leży na uboczu, wśród zachwycającej przyrody, a do plaży dojdziecie stamtąd w godzinę. Gwarantujemy, że w takich miejscach uciekniecie od miejskiego zgiełku.

plaża jastrzębia góra - Gdzie spędzić Wielkanoc nad morzem, aby wreszcie odpocząć

Wielkanoc nad morzem – niezatłoczone plaże

Zachęcamy do odkrywania naszej pięknej Polski, zwłaszcza w tak wyjątkowym okresie, jakim jest Wielkanoc. Sprawdźcie nasze oferty wielkanocne i cieszcie się zasłużonym odpoczynkiem. Nie przekonuje Was morze? Polecamy również Wielkanoc w polskich górach!

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook