Skarby południowej Polski – 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Planujesz wypoczynek w górach, ale nie wiesz do której miejscowości najlepiej się wybrać? Chcesz zwiedzić nowe miejsca i poznać skarby południowej Polski? Koniecznie przeczytaj, gdzie warto się wybrać i zaplanuj swój wymarzony wypoczynek!

Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój to miejscowość, do której zjeżdżają się tysiące odwiedzających o każdej porze roku. Skąd tak duża popularność tego miejsca? To wszystko zasługa korzystnego mikroklimatu – Rabka jest jednym z uzdrowisk, zapewniającym świetne warunki lecznicze. Planując wypoczynek w Rabce wyświadczymy nie tylko przysługę naszemu zdrowiu – spacery z widokiem na piękny górski krajobraz z pewnością ucieszą i zachwycą niejednego! Jest to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu wolnego. Dla spragnionych odrobiny kultury, Rabka oferuje różne wycieczki piesze, zwiedzanie muzeów, galerii i innych obiektów zabytkowych.

podhale - Skarby południowej Polski - 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Małe Ciche

Małe Ciche to piękna, cicha miejscowość położona w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odwiedzającym dostarcza to co najwspanialsze w górskim krajobrazie czyli niezwykłą Panoramę Tatr, którą mamy okazję podziwiać już przy samym wjeździe do malowniczej wsi. Chcąc ciekawie spędzić czas oraz rozkoszować się bogatym górskim krajobrazem możemy wybrać się na wycieczkę na Rusinową Polanę, do wspaniałego Morskiego Oka oraz zapierającej dech w piersiach Doliny Pięciu Stawów.

morskie oko - Skarby południowej Polski - 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Krościenko

Krościenko to spokojna wieś turystyczno-wypoczynkowa, która kusi odwiedzających swoim charakterem i pięknem. Będąc tutaj można przenieść się do innego świata, pełnego zieleni i natury – to idealne miejsce na wypoczynek! Mimo rozmiaru, jest to bardzo ważny punkt podczas wypadów w Pieniny – z Krościenka wychodzą trzy piękne szlaki turystyczne – żółty, zielony i czerwony. Do atrakcji, oprócz wycieczek szlakami turystycznymi należy zdecydowanie spływ Przełomem Dunajca – niezapomniana przygoda na tratwie podczas trzygodzinnego rejsu! Chętni mogą skorzystać z pieszej wycieczki dotarcia do przystani, którą jest rezerwat krajobrazowy. Piękne widoki są zdecydowanie warte zobaczenia – to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, które trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu!

pieniny - Skarby południowej Polski - 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Wysowa-Zdrój

Położenie w śródgórskiej dolinie rzeki Ropy, otoczenie gęsto zalesionych wzniesień Gór Hańczowskich, charakteryzujących się długimi, wąskimi grzbietami pokrytymi starymi jodłowo-bukowymi lasami sprawia że Wysowa jest miejscem niezwykłym o unikalnym, wartościowym mikroklimacie. Walory miejscowości podnoszą duże zespoły zieleni oraz oddalenie od ruchliwych tras i przemysłu, ciekawe tereny spacerowe i trasy turystyczne, co doceniają turyści coraz częściej wybierają jako cel wyjazdu właśnie uzdrowisko Wysowa.

wysowa - Skarby południowej Polski - 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Solina

To atrakcyjna miejscowość u podnóża Bieszczad, której uroku dodają dwa akweny ciągnące się między wzgórzami: Jezioro Solińskie oraz Jezioro Myczkowieckie. Solina przyciąga wczasowiczów o każdej porze roku. Zimą ruszają wyciągi narciarskie natomiast lato przyciąga fanów tradycyjnych sportów wodnych oraz tych mniej konwencjonalnych. A jeżeli chcemy poczuć adrenalinę we krwi warto zjechać Największą Bieszczadzką Tyrolką lub skoczyć z platformy znajdującej się 14 metrów nad ziemią!

solina - Skarby południowej Polski - 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Ustrzyki Górne

Atrakcyjne położenie u ujścia potoku Terebowiec do Wołosatki w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, bogata oferta noclegowa i gastronomiczna, sprawia że Ustrzyki Górne są chętnie odwiedzane przez turystów. Miejscowość jest „drzwiami” Bieszczad, doskonałą bazą wypadową na bieszczadzkie szlaki i ścieżki. To idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z Bieszczadami!

Bieszczady - Skarby południowej Polski - 6 miejscowości, które musisz odwiedzić

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł: