3 powody, dla których musisz odwiedzić Brenno (zwłaszcza, jeśli słyszysz o nim po raz pierwszy)

Brenno to urokliwa wieś w położona w zachodniej Polsce, nad dwoma jeziorami – Breńskim i Białym. Jej nazwa wywodzi się od słowa brnie, co oznacza.. błoto. Jednak sama wieś z błotem niewiele ma wspólnego. Sprawdź powody, dla których koniecznie musisz odwiedzić to miejsce!

1. Koło wsi znajduje się półwysep Ostrów, który jest bardzo często obieranym kierunkiem turystycznym – nad jeziorem Białym utworzony został kompleks wypoczynkowy, który przyciąga podróżujących z wielu zakątków Polski i nie tylko. Jest to zatem świetna baza wypadowa!

2. Co niezwykłego kryje w sobie samo Brenno? Dwa jeziora, bliskość natury, lasy.. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Można się tu wybrać na leniwy odpoczynek na łonie natury, jest to również wspaniałe miejsce dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej a nawet wodnej.

3. Na osoby, które lubią zwiedzać czekają dwa zabytkowe wiatraki koźlaki z 1676 oraz 1794 roku. W klimatycznym centrum wsi znajduje się piękny barokowy kościół pod wezwaniem św. Jadwigi wybudowany w 1781 roku. W środku można podziwiać dzieła w różnych stylach – ołtarz główny wybudowany został w stylu klasycystycznym, ołtarze boczne w stylu barokowym, natomiast rzeźba św. Jadwigi pochodząca z XV wieku na ambonie nawiązuje do stylu gotyckiego. Na placu przy kościele znajduje się figura Matki Boskiej Zwycięskiej, która jest symbolem przyłączenia tych ziem w 1920 roku do terenu Polski.

 

Sprawdź gdzie warto spędzić urlop w okolicy Brenna:

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

3 komentarze

Tomasz.N

Z pewnością muszę się tam kiedyś wybrać, opis brzmi naprawdę świetnie i mam nadzieję, że pokrywa się ze stanem faktycznym na miejscu. Liczę na to, że będę mógł tam liczyć na wygodny i komfortowy nocleg

Patrycja Olczak

Żeby znaleźć wygodny i komfortowy nocleg – oczywiście zapraszamy na noclegowo.pl/noclegi/brenno/ ! :)

Comments are closed.