Biały Dunajec – poznaj powody, dla których pokochasz to miejsce!

Biały Dunajec znajduje się zaledwie 10 km od Zakopanego. To mała i urocza wieś, która przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym klimatem i atrakcyjną lokalizacją. Czym zachwyca Biały Dunajec? Poznaj powody, dla których zakochasz się w tym miejscu!

Wieś znajduje się nad rzeką Biały Dunajec, na Pogórzu Spisko-Gubałowskim między Kotliną Orawsko-Nowotarską i Obniżeniem Podtatrzańskim, na wysokości między 700 a 950 m n.p.m. Dzięki swojej wspaniałej lokalizacji, będąc w tym miejscu możemy podziwiać piękne pocztówkowe widoki na góry i dolinę. W niedalekiej odległości znajduje się Tatrzański Park Narodowy, dlatego to wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody.

IMG 0399 - Biały Dunajec - poznaj powody, dla których pokochasz to miejsce!

Dla tych, którzy lubią piesze wędrówki górskie, Biały Dunajec to świetna baza wypadowa – jest stąd naprawdę niedaleko do zielonego szlaku z Zakopanego do Dursztyna oraz czerwonego szlaku z Chochołowa do przełęczy Trzy Kopce w Pieninach. Można się tutaj wybrać również na wycieczki po okolicy – klimatyczny spacer po górach, to jest coś! Dla miłośników wycieczek rowerowych – dobra wiadomość! Z Białego Dunajca “wychodzą” aż trzy szlaki rowerowe, których pokonanie to gwarancja podziwiania pięknych widoków i niesamowitej okolicy.

IMG 0396 - Biały Dunajec - poznaj powody, dla których pokochasz to miejsce!

A gdyby tak połączyć wycieczkę pieszą z degustacją tradycyjnych góralskich oscypków? Nic prostszego! Przez Biały Dunajec przebiega Małopolski Szlak Oscypkowy, gdzie można spróbować najpyszniejszych lokalnych serów w bacówkach. To niepowtarzalna okazja, żeby zaznać polskich smaków, kultury i jednocześnie zwiedzić okolicę. Dla spragnionych relaksu – okazja do wypoczynku w Termach Podhalańskich, znajdujących się tuż przy Białym Dunajcu.

IMG 0397 - Biały Dunajec - poznaj powody, dla których pokochasz to miejsce!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!