Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Busko-Zdrój - noclegi

 • Nadal szukasz noclegu?

  Dodaj ogłoszenie, a obiekty noclegowe z wolnymi miejscami zgłoszą się do Ciebie!

  Dodaj ogłoszenie

  Pogoda w Busku-Zdroju

  Prognoza pogody na dziś (14-06-24)

  Pogoda
  19 °C
  Temperatura odczuwalna
  18 °C
  Temperatura minimalna
  10 °C
  Temperatura maksymalna
  19 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  1 mm
  Ciśnienie
  1017 hPa
  Wilgotność
  53%

  O Busku-Zdroju

  Położone w województwie świętokrzyskim, 50 km od Kielc i 80 km od Krakowa. To miasto o profilu uzdrowiskowym z historią i tradycjami, bowiem kąpieli w Busku zażywał już król Władysław Jagiełło z żoną Jadwigą. Uzdrowiska i sanatoria są wizytówką miasta, znajdują się głównie na terenie Parku Zdrojowego i jego okolic. Park pochodzi z XIX wieku i ogradza go Ogród Łazienkowski. Biegną tu trzy szlaki turystyczne, które idealne są zarówno do wycieczek pieszych, jak i rowerowych.
   

  Co warto zobaczyć w Busku-Zdrój?
  Twoj plan wycieczki
   

  1. Oddaj się błogiemu relaksowi w Uzdrowisku Busko Zdrój
   Nie sposób nie skorzystać z oferty tego kultowego uzdrowiska. Lecznictwo uzdrowiskowe Buska-Zdroju oparte jest na unikalnych wodach mineralnych - solankach siarczkowo-siarkowodorowych. Ich oddziaływanie polega na przenikaniu jonu siarczkowego przez skórę do krwiobiegu. Wody te stosowane są w leczeniu zapalenia stawów, chorób kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, dyskopatii, rwie kulszowej, niektórych chorobach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych, w nadciśnieniu tętniczym, zwężeniach naczyń kończyn dolnych i chorobach dermatologicznych. Zakłady przyrodolecznicze w Busku są na wysokim poziomie, poddawanne regularnym modernizacjom. Wykonuje się tu wszystkie zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne i fizykoterapię.
  2. Wybierz się na nastrojowy spacer do Parku Zdrojowego
   Najbardziej znanym, a zarazem najpiękniejszym obiektem w Parku Zdrojowym jest Sanatorium Marconi, znajdujące się w obrębie zabytkowych, XIX-wiecznych Łazienek. Te malownicze tereny otacza park krajobrazowy z XIX w., który jest dzisiejszym Parkiem Zdrojowym. Sanatorium włoskiego architekta zachwyca swymi wnętrzami, jak i z zewnątrz. Idealnie kompnuje się z romantycznym Parkiem. Klimat dopełnia powstała przy Sanatorium Marconi Aleja Gwiazd polskich muzyków klasycznych, związanych z Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku.
  3. Degustuj wino w Winnicy Zbrodzice Nobile Verbum
   To jedna z czterech polskich winnic, które uzyskały zezwolenie na produkcję i sprzedaż swojego wina. Po oprowadzaniu po winnicy, możesz degustować wino herbowe ze szczepów Solaris i Regent w akompaniamencie pianina. 


  Gdzie zjeść w Busku-Zdrój?

  Rekomendowane restauracje w Busku-Zdrój to Grand, Victoria, Restauracja Ponidzie oraz Zakąski i Napitki.

  Oferty okazjonalne w Busku-Zdroju

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.