Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Pokaż mapę

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Typ miejsca:

Rodzaj zakwaterowania:

Cena:

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia:

Oferty okazjonalne:

Przeznaczenie:

Zobacz również

Nadal szukasz noclegu?

Dodaj ogłoszenie, a obiekty noclegowe z wolnymi miejscami zgłoszą się do Ciebie!

Dodaj ogłoszenie

Pogoda w Busku-Zdroju

Prognoza pogody na dziś (26-01-21)

-0 °C
Temperatura odczuwalna
-7 °C
Temperatura minimalna
-1 °C
Temperatura maksymalna
1 °C
Wiatr
7 m/s
Opady
0 mm
Ciśnienie
1009 hPa
Wilgotność
95%

O Busku-Zdroju

Położone w województwie świętokrzyskim, 50 km od Kielc i 80 km od Krakowa. To miasto o profilu uzdrowiskowym z historią i tradycjami, bowiem kąpieli w Busku zażywał już król Władysław Jagiełło z żoną Jadwigą. Uzdrowiska i sanatoria są wizytówką miasta, znajdują się głównie na terenie Parku Zdrojowego i jego okolic. Park pochodzi z XIX wieku i ogradza go Ogród Łazienkowski. Biegną tu trzy szlaki turystyczne, które idealne są zarówno do wycieczek pieszych, jak i rowerowych.
 

Co warto zobaczyć w Busku-Zdrój?
Twoj plan wycieczki
 

  1. Oddaj się błogiemu relaksowi w Uzdrowisku Busko Zdrój
    Nie sposób nie skorzystać z oferty tego kultowego uzdrowiska. Lecznictwo uzdrowiskowe Buska-Zdroju oparte jest na unikalnych wodach mineralnych - solankach siarczkowo-siarkowodorowych. Ich oddziaływanie polega na przenikaniu jonu siarczkowego przez skórę do krwiobiegu. Wody te stosowane są w leczeniu zapalenia stawów, chorób kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, dyskopatii, rwie kulszowej, niektórych chorobach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych, w nadciśnieniu tętniczym, zwężeniach naczyń kończyn dolnych i chorobach dermatologicznych. Zakłady przyrodolecznicze w Busku są na wysokim poziomie, poddawanne regularnym modernizacjom. Wykonuje się tu wszystkie zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne i fizykoterapię.
  2. Wybierz się na nastrojowy spacer do Parku Zdrojowego
    Najbardziej znanym, a zarazem najpiękniejszym obiektem w Parku Zdrojowym jest Sanatorium Marconi, znajdujące się w obrębie zabytkowych, XIX-wiecznych Łazienek. Te malownicze tereny otacza park krajobrazowy z XIX w., który jest dzisiejszym Parkiem Zdrojowym. Sanatorium włoskiego architekta zachwyca swymi wnętrzami, jak i z zewnątrz. Idealnie kompnuje się z romantycznym Parkiem. Klimat dopełnia powstała przy Sanatorium Marconi Aleja Gwiazd polskich muzyków klasycznych, związanych z Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku.
  3. Degustuj wino w Winnicy Zbrodzice Nobile Verbum
    To jedna z czterech polskich winnic, które uzyskały zezwolenie na produkcję i sprzedaż swojego wina. Po oprowadzaniu po winnicy, możesz degustować wino herbowe ze szczepów Solaris i Regent w akompaniamencie pianina. 


Gdzie zjeść w Busku-Zdrój?

Rekomendowane restauracje w Busku-Zdrój to Grand, Victoria, Restauracja Ponidzie oraz Zakąski i Napitki.

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.