Poznaj polską wersję Włoch – w tych miejscach zakochasz się od razu!

W Polsce jest wiele miejsc, które łudząco przypominają nam zagraniczne miasta. Wiecie, które miejscowości tworzą włoski klimat w Polsce? Sprawdź i jedź!

Opole to świetne miejscem na weekendowy wypad. Historyczne miasto Śląska nad Odrą ulokowane pomiędzy dwiema metropoliami: Wrocławiem a Katowicami jest głównym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym i administracyjnym województwa. Należy do grona najstarszych miast naszego kraju, stąd też jego bogactwo kulturalne i architektoniczne – jednym słowem historia tego grodu jest nie do poznania w ciągu jednego dnia, ale jeśli przeznaczysz na to cały weekend to kto wie… może uda Ci się obejrzeć wszystko.

Nadrzeczne położenie Opola ukształtowało charakter miasta. Warte uwagi jest stare koryto, wiernej miastu rzeki Odry, nazywane Młynówką i przez niektórych błędnie kojarzone z kanałem. Zabytkowe kamieniczki usytuowane tuż nad lustrem wody, przywodzą na myśl zabudowę słynnej Wenecji. Stąd pomysł uruchomienia iluminacji tzw. „Opolskiej Wenecji”. Nocą można tu poczuć się jak na łodzi gondoliera we Włoszech. Na samej Młynówce znajdują się też dwa zabytkowe mosty.

Niektórym być może będzie trudno w to uwierzyć, ale Opole ma własną krzywą wieżę, co jeszcze bardziej przybliża to miasto do Italii. To właśnie tam, a dokładniej w Pizie znajduje się, ta bardziej znana krzywa wieża. Jednak Opolska wieża to tak naprawdę baszta zamku, zburzonego przez XX-wieczne władze Polski. Budowla choć może nie tak znana jak zabytek z Pizy, jest równie stara. Jej fundamenty sięgają czasów królów z dynastii Piastów – stąd nazwa Wieża Piastowska.

river 3135457 1920 - Poznaj polską wersję Włoch - w tych miejscach zakochasz się od razu!

W województwie opolskim znajduje się Nysa zwana “Śląskim Rzymem” nie bez powodu. To piękne miasto mimo wielu wojen i zniszczeń, za każdym razem rozkwitało i zachwycało nie tylko mieszkańców. Skrywa naprawdę bogatą historię oraz wiele historycznych miejsc, które trzeba zwiedzić. Główną atrakcją turystyczną jest piękne Stare Miasto, dzwonnica z XV wieku oraz wiele kościołów znajdujących się na terenie całego miasta.

Nysa położona jest nad Jeziorem Nyskim, a przez miasto płynie rzeka – Nysa Kłodzka. Jest to idealne miejsce na osób, które kochają wypoczynek nad jeziorem, wśród ciszy i spokoju. Będąc w Nysie można udać się na wypoczynek nad rzeką, która nadaje miastu charakterystycznego klimatu. Wbrew pozorom, Nysa to naprawdę zielone miasto, w którym możemy połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, odetchnąć od codzienności i wrócić do domu z bagażem nowych doświadczeń!

sunset 2239924 1920 - Poznaj polską wersję Włoch - w tych miejscach zakochasz się od razu!

Kolejnym pięknym miejscem w tym województwie jest Jarnołtówek – piękna wieś położona w dolinie Złotego Potoku, w Górach Opawskich. Jest to niezwykle zielone miejsce, które urzeka nie tylko bliskością natury, ale również klimatem miejsca. Można tutaj z pewnością odetchnąć od miejskiego zgiełku i odpocząć wśród zieleni, nad Złotym Potokiem. Będąc w Jarnołtówku można podziwiać piękne górskie widoki, które naprawdę cieszą i pozwalają zapomnieć o codzienności.

W Jarnołtówku znajdziemy piękny dwór, młyn wodny i kościół barokowy pd wezwaniem Bartłomieja Apostoła. Jest tu również zapora przeciwpowodziowa wybudowana w 1909 roku. Dla osób, które lubią piesze wędrówki szlakami górskimi jest to również świetna baza wypadowa – szlak żółty z Jarnołtówka prowadzi przez Bukową Górę, a widoki są naprawdę przepiękne!

mountains 2077470 1920 - Poznaj polską wersję Włoch - w tych miejscach zakochasz się od razu!
Zobacz też jak wygląda polska Wenecja!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook