Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Opole - noclegi

 • Event Hostel Opole
  Rezerwacje online

  Event Hostel Opole

  Opole
  Bezpłatne anulowanie
  Natychmiastowa rezerwacja

  Event Hostel to nowoczesny, bezobsługowy obiekt noclegowy usytuowany w samym centrum Opola. Tylko100m od Ratusza. Zapraszamy na tani i dobry nocleg!

 • NOCLEGI U DANIELA

  NOCLEGI U DANIELA

  Opole

  NOCLEGI DLA FIRM ORAZ OSÓB PRYWATNYCH W KILKU RÓŻNYCH LOKALIZACJACH W OPOLU

 • Pogoda w Opolu

  Prognoza pogody na dziś (20-07-24)

  Pogoda
  25 °C
  Temperatura odczuwalna
  25 °C
  Temperatura minimalna
  15 °C
  Temperatura maksymalna
  25 °C
  Wiatr
  2 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1014 hPa
  Wilgotność
  47%

  O Opolu

  Opole to świetne miejscem na weekendowy wypad. Historyczne miasto Śląska nad Odrą ulokowane pomiędzy dwiema metropoliami: Wrocławiem a Katowicami jest głównym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym i administracyjnym województwa.

  Opole należy do grona najstarszych miast naszego kraju, stąd też jego bogactwo kulturalne i architektoniczne – jednym słowem historia tego grodu jest nie do poznania w ciągu jednego dnia, ale jeśli przeznaczysz na to cały weekend to kto wie… może uda Ci się obejrzeć wszystko.

  Nadrzeczne położenie Opola ukształtowało charakter miasta. Warte uwagi jest stare koryto, wiernej miastu rzeki Odry, nazywane Młynówką i przez niektórych błędnie kojarzone z kanałem. Zabytkowe kamieniczki usytuowane tuż nad lustrem wody, przywodzą na myśl zabudowę słynnej Wenecji. Stąd pomysł uruchomienia iluminacji tzw. „Opolskiej Wenecji”. Nocą można tu poczuć się jak na łodzi gondoliera we Włoszech. Na samej Młynówce znajdują się też dwa zabytkowe mosty.

  Niektórym być może będzie trudno w to uwierzyć, ale Opole ma własną krzywą wieżę, co jeszcze bardziej przybliża to miasto do Italii. To właśnie tam, a dokładniej w Pizie znajduje się, ta bardziej znana krzywa wieża. Jednak Opolska wieża to tak naprawdę baszta zamku, zburzonego przez XX-wieczne władze Polski. Budowla choć może nie tak znana jak zabytek z Pizy, jest równie stara. Jej fundamenty sięgają czasów królów z dynastii Piastów – stąd nazwa Wieża Piastowska.

  Wizytówką miasta jest reprezentacyjna ulica Krakowska, znajdująca się w centrum. Zaczyna się ona od zabytkowego rynku i biegnie w kierunku pl. Wolności. Przy ulicy znajdziemy wszystko to, co turyści lubią najbardziej, a więc m. in. Hotel Mercure Opole czy Galerię Centrum.

  Opole może pochwalić się ogrodem zoologicznym ulokowanym na wyspie. W miejscu tym znajduje się 89 gatunków ptaków, 73 gatunki ssaków, 43 gatunki bezkręgowców, po 11 gatunków gadów i płazów, w tym 3 goryle nizinne oraz 4 uchatki kalifornijskie. Warto wspomnieć, że foki można zobaczyć tylko tutaj. Ogród wpisano do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, co jest dużym osiągnięciem dla miasta.

  Opole jest stolicą „Festiwalu Piosenki Polskiej”. Fakt ten nie jest zapewne nikomu obcy. Nie każdy jednak fan festiwalu miał okazję zobaczyć Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, gdzie upamiętnili się m. in. Czesław Niemen, Krzysztof Krawczyk, Marek Grechuta czy Edyta Górniak – będący gwiazdami wypromowanymi przez festiwal. Nie każdy też widział Amfiteatr Tysiąclecia, nowoczesny budynek, miejsce gdzie odbywają się zapadające w pamięć koncerty, gdzie wyłaniane są wielkie talenty muzyczne.

  Miasto oczywiście dysponuje bogatą infrastrukturą turystyczną, więc jeśli znudzi Ci się zwiedzanie możesz wstąpić do jednej z wielu restauracji, np. Starka. Pobawić się w klubach: Aqarium, Studio13 czy Drake. Spędzić noc w najlepszym z hoteli: Mercure, Europa. Opole nigdy nie zasypia, zawsze gotowe by dostarczyć Ci rozrywki.

  Oferty okazjonalne w Opolu

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.