Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

Nie trzeba jechać nad morze, aby cieszyć się promieniami słonecznymi, piaszczystą plażą czy schłodzić się w wodzie. Jeziora są świetną alternatywą, a w naszym kraju mamy ich pod dostatkiem. Znajdują się w samym sercu gór, w centrach miast lub na Mazurach, dla każdego coś dobrego. Sprawdźcie sami gdzie najlepiej pożeglować, popływać kajakiem lub po prostu leniuchować na plaży.

JEZIORO RYŃSKIE

rynskie - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

http://bit.ly/2rrwl7I

Ryn, czyli nie duża miejscowość malowniczo usytuowana między dwom jeziorami: Ryńskim i Ołów. Turyści mogą zwiedzić jeden z najciekawszych krzyżackich zamków w Polsce lub przepłynąć do sąsiedniego akwenu – Tatły. Jezioro Ryńskie znajduje się w połowie drogi pomiędzy wysuniętym na północ Węgorzewem, a leżącą bardziej na południe miejscowością Ruciane Nida, stąd często bywa traktowane jako punkt wypadowy.

Jezioro Tarnobrzeskie

tarno 1024x744 - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

http://bit.ly/2suCiPW

Jedno z najciekawszych miejsc w Polsce dla aktywnych znajduje się… na Podkarpaciu. Tak, tam także można plażować oraz uprawiać różnorodne sporty wodne. Patrząc na urokliwą okolicę aż ciężko uwierzyć, że to dawny teren kopalni odkrywkowej. Z kolei na fanatyków mocnych wrażeń czeka najdłuższa w Polsce tyrolką oraz zawody wakeboardowe.

JEZIORO MALTAŃSKIE

20101017259 993x500 - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

http://bit.ly/2qS3RFP

Poznaniacy mogą wypocząć nad jeziorem Maltańskim, to jedno z najciekawszych jezior w naszym kraju. Aby popływać na żaglówkach, kajakach, powiosłować lub zrelaksować się przez chwilę nie trzeba nawet wyjeżdżać daleko poza centrum. Sztuczny zbiornik znajdujący się w bliskiej odległości od centrum miasta powstał w 1952 roku ze spiętrzenia wód rzeki Cybiny. Przyciąga urokliwymi, pełnymi zieleni zakątkami, rozbudowaną infrastrukturą do uprawiania sportów wodnych oraz bogatą bazą gastronomiczną. Jedną z największych atrakcji w okolicy są Termy Maltańskie – nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy położony nad samym brzegiem.

GOPŁO

gopło 1024x500 - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

http://bit.ly/2qOOnhM

Na pojezierzu Wielkopolsko-Kujawskim prężnie rozwija się turystyka, a malownicze jezioro Gopło przyciąga miłośników sportów wodnych. Mogą oni wziąć udział w zawodach wioślarskich lub regatach, a zwolennicy opalania – skorzystać z naturalnych plaż i kąpielisk. Co więcej mieszka tu wiele gatunków ptaków, powstał nawet tam „Nadgoplański Park Tysiąclecia”, aby objąć teren ochroną.

JEZIORO NIEGOCIN

niegdzin 1024x682 - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

http://bit.ly/2suQKrk

Jeśli żeglarstwo to tylko nad Niegocinem. Świetna infrastruktura w nowoczesnym porcie oraz bogata oferta turystyczna sprawiają, że to miejsce uwielbiane przez turystów. Przez Niegocin biegnie szlak żeglowny do Mikołajek, Rucianych Nid i do Pisza. Latem organizowane są regaty, zaś zimą można spróbować swoich sił na bojerach.

Zajrzyj na naszego facebooka!

JEZIORO DRAWSKIE

drawskie 1024x683 - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

Pośród 250 jezior Pojezierza Drawskiego znajduje się jedno najbardziej urokliwe i największe – Jezioro Drawskie. Jego urozmaicona linia brzegowa o długości ponad 75 km została ukształtowana w dużej mierze przez lodowiec. Brzegi porośnięte lasem, miejscami wnoszą się wysoko ponad taflę wody. Największą wyspą znajdującą się na jeziorze jest Bielawa, przez którą prowadzi ciekawa ścieżka przyrodnicza. Drawsko przyciąga zwłaszcza amatorów sportów wodnych, gdyż to właśnie tutaj rozpoczyna się trasa kajakowa na Drawie. Co więcej bez trudu można wypożyczyć żaglówki i deski windsurfingowe.

Noclegi na Mazurach

JEZIORO ŚNIARDWY

sniardwy - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

Największe jezioro w Polsce, liczące 21 kilometrów długości i 13 szerokości musi być zjawiskowo piękne. Śniardwy leży w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego i wraz z innymi jeziorami mazurskimi tworzy szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Z Bełdany i jeziora Mikołajskiego można dotrzeć do niego cieśniną zwaną Przeczką, zaś z Łukajna prowadzi krótki kanalik. Na jeziorze znajduje się osiem wysp. Najbardziej malownicza jest wyspa Kaczor, położona w przejściu pomiędzy jeziorami Śniardwy i Seksty.

JEZIORO HAŃCZA

hancza 1024x744 - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

Miłośnicy nurkowania z pewnością doskonale znają to jezioro. Znajdziemy tu bowiem nie tylko piękną przyrodę, dużą głębokość czy dobrą widoczność, ale także ukryte pod wodą atrakcje! Jedyny dyskomfort może stanowić utrzymująca się przez cały rok niska temperatura wody, jednak dla prawdziwych zapaleńców tej aktywności to żadna przeszkoda. Na dnie czekają wraki, zatopiona łódka wiosłowa, skalna ściana oraz podwodna łąka. Dzięki wysokiej czystości wody Hańczy gwarantują świetną widoczność – od 3 o 6 metrów. Ci, którzy nie lubią podwodnego świata mogą odwiedzić Suwalski Park Krajobrazowy. Oprócz licznych jezior i przepływającej przez niego rzeki Czarnej Hańczy, przez którą prowadzi szlak spływu kajakowego, znajdą tam liczne głazowiska, jak Bochanowo lub Łopuchowskie, przypominające o skandynawskich lodowcach, które ukształtowały tutejszy krajobraz.

JEZIORO WIGRY

wigry - Jeziora z piaszczystymi plażami w Polsce

Brzegi Jeziora Wigry urozmaicają liczne zatoki, przesmyki, ujścia strumieni i półwyspy zatopione w wodę. Wigry udostępnione są do celów turystycznych i rekreacyjnych. Sport można uprawiać tu przez cały rok! Latem turyści pływają jachtem lub wypoczywają nad brzegiem jeziora, amatorzy kajakarstwa uczestniczą w spływach rzeką Czarną Hańczą. Z kolei zimą można spróbować swoich sił w żeglowaniu po lodzie tzw. bojerem lub poszaleć na łyżwach. Miłośnicy zwierząt mogą spotkać tu przedstawicieli różnych ras, a także ponad 200 gatunków ptaków i 26 gatunków ryb.

W naszym kraju nie brakuje pięknych jezior, które urozmaicone są licznymi atrakcjami. Wybór zależy wyłącznie od fantazji oraz od tego, gdzie chcemy wypocząć – w centrum miasta, w górach czy na Mazurach.

Sprawdź 31 najczystszych plaż w Polsce.

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *