Łodziami pod centrum Zabrza, czyli skrawek Wenecji w Polsce

Możesz wpłynąć Łodzią w centrum miasta i posmakować smaku nowej atrakcji w Zabrzu. Pomimo, że to nie gondole to i tak robią wrażenie. 

Trasa zostanie otwarta 14 września i liczy 1100 metrów. Jest najdłuższą w Polsce oraz jedną z najdłuższych tego typu tras w Europie.

Podczas podziemnego spływu możemy poznać historię obiektu i dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonowała sztolnia w XIX wieku. Przygotowano również specjalne iluminacje. Mieniące się wszystkimi kolorami tęczy korytarze wzbogacą wycieczkę, podczas której z umieszczonych wewnątrz głośników lektor będzie opowiadał śląskie legendy ze Skarbnikiem i Utopkiem w roli głównej.

Wielkie otwarcie nowej atrakcji turystycznej w Zabrzu już w piątek 14 września. Wydarzenie będzie połączone z Festiwalem Nauki, który odbędzie się na terenie portu letniego przy ul. Miarki, w samym centrum miasta.

Zródło: naszemiasto.pl

Szukasz noclegu? 
–> noclegi na Śląsku
–> noclegi w Zabrzu 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *