Wągrowiec, Goniądz, Grójec – co warto odkryć?

Uważamy, że Polska jest najpiękniejsza, dlatego piszemy o miejscach, o których zapewne nie zawsze słyszałeś lub słyszałaś czytelniku. Czasem są to małe wsie, ale czasem miasta, które zdecydowanie zasługują na większą uwagę. Zobaczcie, co mamy na myśli tym razem!

Wągrowiec
Leży na północ od Poznania, nad jeziorem Durowskim. Zdecydowanie jest to miejsce, które zasługuje na uwagę. Znajdziemy tu wiele zabytkowych miejsc jak Kościół Farny, Piramida Łakińskiego czy Regionalne Muzeum. Jest tu też wieża widokowa, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto i skrzyżowanie rzek Nielby i Wełny. Wągrowiec posiada także odrestaurowany Rynek z tańczącą fontanną, przyciągającą wielu turystów. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, to możesz zajrzeć do Wągrowieckiego aquaparku z wieloma atrakcjami!
wagrowiec - Wągrowiec, Goniądz, Grójec  - co warto odkryć?
wagrowiec2 - Wągrowiec, Goniądz, Grójec  - co warto odkryć?

Goniądz
Znajduje się on w województwie podlaskim nad rzeką Biebrzą, przy jej turystycznym szlaku. Prawdziwym dobrodziejstwem tego miejsca jest nieskażona przyroda. To w końcu tutaj znajduje się Biebrzański Park Narodowy. Jest tutaj wiele zabytkowych kościołów i kaplic. Zwiedzić możemy Twierdzę Osowiec, która udostępniona w formie muzeum.
goniadz - Wągrowiec, Goniądz, Grójec  - co warto odkryć?
goniadz1 - Wągrowiec, Goniądz, Grójec  - co warto odkryć?

Grójec
Miasto położone w województwie mazowieckim, położone 45 km od Warszawy. Znajdziemy tu Ratusz w Grójcu, cmentarz żydowski, a nawet budynek szpitala z 1855 – 1857 roku. Co ciekawe, okolice Grójca to najważniejszy ośrodek uprawy i przetwórstwa jabłek w Polsce! Przez miasto przepływa rzeka Molnica.
grójec e1541666679734 - Wągrowiec, Goniądz, Grójec  - co warto odkryć?

Goczałkowice-Zdrój
Znajdują się one w województwie śląskim w dolinie górnej Wisły nad Jeziorem Goczałkowskim. Otoczone są przez pasma Beskidów, a od północy przez rozlegle Lasy Pszczyńskie. Najważniejszy jest fakt, że Goczałkowice-Zdrój to uzdrowisko, głównie leczy się tu schorzenia reumatologiczne. Jest tutaj Wiślana Trasa Rowerowa ciagnąca się wzdłuż rzeki Wisły oraz ośrodek jeździecki. Miejsce idealne do wypoczynku.
goczaałkowice - Wągrowiec, Goniądz, Grójec  - co warto odkryć?

To jak, prawda, że Polska jest piękna? Czytajcie kolejne artykuły, by dowiedzieć się o innych Polskich perełkach.

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *