Piękne miejsca tuż przy granicy z Polską

Nie musisz jechać daleko za granicę, by zobaczyć niezwykłe miejsca. Niektóre kryją się tuż za naszą granicą, a jednak rzadko o nich słyszymy. Gdzie warto się wybrać? 

Jiczyn i Czeski Raj
Kto pamięta Rumcajsa? To właśnie bohater tej popularnej bajki zamieszkiwał Jiczyn. Miejscowość ta położona jest na terenie Czeskiego Raju. Jest on klimatycznym miasteczkiem z urokliwą architekturą. Do najciekawszych zabytków Jiczyna możemy zaliczyć: stanowiącą jeden z symboli miasta 52 metrową XVI wieczną bramę Valdicką (Valdická brán), wczesnobarokowy Pałac Wallensteinów (obecnie muzeum), Synagogę, XVII wieczny kościół św. Jakuba Większego, wzniesiony w 1702 roku Słup Mariacki, XIV wieczny kościół św. Ignacego oraz otoczonymi malowniczymi kamieniczkami rynek.
Czeski Raj to niewielki obszar z ogromną ilością zamków, dolin i różnego rodzaju cudami natury. W 2005 roku został włączony do prestiżowej Sieci europejskich i światowych geoparków UNESCO.
Ag8ktkpTURBXy9hZDZkZjFkZmVjMjRmMjRmNmE4NmVmZWM0NGQzZTQxZS5qcGeSlQMCMs0DWs0B4pMFzQMgzQHC - Piękne miejsca tuż przy granicy z Polską

12143142 jiczyn - Piękne miejsca tuż przy granicy z Polską

Park Mużakowski 
Okazuje się, że żeby zobaczyć jedne z najpiękniejszych rejonów Niemiec, nie trzeba szczególnie oddalać się od naszego kraju. Pomimo tego, że większa część Parku jest w Polsce to najbardziej spektakularne miejsca znajdziemy po stronie sąsiadów. Zabudowa jak na angielską przystało, charakteryzuje się niezwykłą elegancją. Najlepiej Park ten zwiedzać na rowerze, ze względu na jego rozmiar, a jego alejki są do tego w pełni przystosowane.
164 nowy zamek park muzakowskiBLOGDUZEBLOG 1170x775 - Piękne miejsca tuż przy granicy z Polską

Bardiów (Bardiejov)
To jedno z najstarszych Słowackich miast oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. O Bardiowie mówi się, że jest najbardziej gotyckim miastem na Słowacji. Jego centrum tworzy kompleks zabytkowych budynków, który otacza niemalże równoległy ciąg miejskich murów obronnych. Centralnym miejscem historycznego centrum miasta jest prostokątny rynek zabudowany szeregiem starodawnych kamienic mieszczańskich.
Stare Miasto w Bardiowie wygląda jak żywcem wyjęte z bajki. Nic dziwnego ze w 2000 r. zostało wpisane na listę UNESCO jako czwarty taki unikatowy zespół miejski na Słowacji. 825x465 - Piękne miejsca tuż przy granicy z Polską

Jak się okazuje, żeby zobaczyć wspaniałe miejsca w innych krajach, nie trzeba jechać daleko. Czasem perełki znajdują się bliżej niż myślimy.

 

Opublikowano:

Autor:

Studentka ekonomii. W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *