Piękne miejsca tuż przy granicy z Polską

Nie musisz jechać daleko za granicę, by zobaczyć niezwykłe miejsca. Niektóre kryją się tuż za naszą granicą, a jednak rzadko o nich słyszymy. Gdzie warto się wybrać? 

Jiczyn i Czeski Raj
Kto pamięta Rumcajsa? To właśnie bohater tej popularnej bajki zamieszkiwał Jiczyn. Miejscowość ta położona jest na terenie Czeskiego Raju. Jest on klimatycznym miasteczkiem z urokliwą architekturą. Do najciekawszych zabytków Jiczyna możemy zaliczyć: stanowiącą jeden z symboli miasta 52 metrową XVI wieczną bramę Valdicką (Valdická brán), wczesnobarokowy Pałac Wallensteinów (obecnie muzeum), Synagogę, XVII wieczny kościół św. Jakuba Większego, wzniesiony w 1702 roku Słup Mariacki, XIV wieczny kościół św. Ignacego oraz otoczonymi malowniczymi kamieniczkami rynek.
Czeski Raj to niewielki obszar z ogromną ilością zamków, dolin i różnego rodzaju cudami natury. W 2005 roku został włączony do prestiżowej Sieci europejskich i światowych geoparków UNESCO.

Park Mużakowski 
Okazuje się, że żeby zobaczyć jedne z najpiękniejszych rejonów Niemiec, nie trzeba szczególnie oddalać się od naszego kraju. Pomimo tego, że większa część Parku jest w Polsce to najbardziej spektakularne miejsca znajdziemy po stronie sąsiadów. Zabudowa jak na angielską przystało, charakteryzuje się niezwykłą elegancją. Najlepiej Park ten zwiedzać na rowerze, ze względu na jego rozmiar, a jego alejki są do tego w pełni przystosowane.

Bardiów (Bardiejov)
To jedno z najstarszych Słowackich miast oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. O Bardiowie mówi się, że jest najbardziej gotyckim miastem na Słowacji. Jego centrum tworzy kompleks zabytkowych budynków, który otacza niemalże równoległy ciąg miejskich murów obronnych. Centralnym miejscem historycznego centrum miasta jest prostokątny rynek zabudowany szeregiem starodawnych kamienic mieszczańskich.

Jak się okazuje, żeby zobaczyć wspaniałe miejsca w innych krajach, nie trzeba jechać daleko. Czasem perełki znajdują się bliżej niż myślimy.

 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *