Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Dzięki temu festiwalowi jesteście w stanie zapoznać się z najnowszymi filmowymi produkcjami jako pierwsi! Na szczęście rusza już niedługo, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich kino maniaków!

Aktualnie na program Festiwalu składają się: trzy sekcje konkursowe (Konkurs Główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Filmów Krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe, a także wydarzenia jemu towarzyszące. Do stałych sekcji należą m.​in. “Czysta klasyka”, czyli przegląd polskich filmów  specjalnie zrekonstruowanych cyfrowo, “Skarby kina przedwojennego”, “Polonica”, czyli pokazy zagranicznych produkcji zrealizowanych z udziałem polskich twórców (jest się czym chwalić!), niezwykle popularna, bogata w programy edukacyjne dla dzieci “Gdynia dzieciom” czy sekcje tematyczne organizowane z udziałem partnerów Festiwalu. Co roku na Festiwalu wręczana jest szanowana nagroda Platynowych Lwów za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne.

Imprezę co roku odwiedza prawie 2000 profesjonalistów. Do Gdyni przybywają międzynarodowi goście: twórcy filmowi, aktorzy, producenci, programatorzy festiwali. Jest to najważniejsza impreza filmowa w Polsce, stąd duża część wydarzeń towarzyszących, jak fora, konferencje, prezentacje czy warsztaty adresowane są do tej grupy uczestników.

Kiedy: 17 – 22 września 2018

Gdzie: Gdynia

Szukasz noclegu?
–> noclegi w Gdyni
–> noclegi w Trójmieście 

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *