Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

Prowansja, Toskania, Wielki Kanion – to właśnie te i inne światowe miejsca możesz zobaczyć w polskim wydaniu. Na naszych rodzimych terenach możemy zachwycać się widokami niczym z pocztówek z zagranicznych wakacji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, gdzie znajdują się miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne, znane na całym świecie destynacje.

Zastanawiasz się, czy warto spędzać wakacje w Polsce? Odpowiedź brzmi : tak! Jeśli poszukujesz ciekawych miejsc na krótki wyjazd, wycieczkę, czy dłuższe wakacje, które będą stanowić namiastkę zagranicznych, kultowych miejsc, musisz zapoznać się z tym artykułem. Przygotowaliśmy zestawienie 7 miejsc, które Cię zachwycą i sprawią, że nie będziesz chciał wyjeżdżać na zagraniczne wakacje. Widoki światowej skali znajdziesz bowiem w Polsce!

1. Prowansja | Ostrów

Pola lawendowe ma także niewielki Ostrów pod Krakowem. To miejsce na mapie Polski budzi zachwyt wśród wielu turystów. Jeśli marzy Ci się francuski akcent podczas Twojego pobytu w Małopolsce, odwiedź to spektakularne pole lawendowe. Najlepiej zrobić to w okresie od połowy czerwca do połowy lipca, wówczas rośliny prezentują się najefektowniej.

Kopia odkrywaj polskę - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

2. Brugia | Opole, Bydgoszcz

Wenecja, Amsterdam, Brugia – te miasta słyną z klimatycznych kamienic górujących nad kanałami. Panorama Opola, czy Bydgoszczy przedstawia się podobnie. Miasta po korzystnych modernizacjach znacząco przypominają europejskie stolice z portowym klimatem.

Kopia odkrywaj polskę 1 1 - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

3. Toskania | Rezerwat nad Białą Wodą

Liczne wzniesienia, tętniąca zieleń, rzeka – tak wygląda Toskania po polsku. Obszar rezerwatu Biała Woda w Pieninach zdecydowanie posiada wiele odniesień do włoskiej Toskanii.

odkrywaj polskę - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

4. Kolorowe parasole | Leszno

Trend związany z ozdabianiem ulic kolorowymi parasolami mogliśmy obserwować w rumuńskiej Tamisoarze, portugalskiej Lizbonie oraz hiszpańskiej Maladze, czy Alicante. Dziś kolorowe niebo możemy podziwiać także na Starówce w Lesznie, czy na podwórku przy Piotrkowskiej 120 w Łodzi.

Kopia odkrywaj polskę 1 - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

5. Wielki Kanion | Błędne Skały

Jeśli marzy Ci się odkrywanie Wielkiego Kanionu Kolorado w USA, jego namiastkę znajdziesz w Górach Stołowych. Labirynty Błędnych Skał oraz skalne miasta w Górach Stołowych zdecydowanie mają klimat Wielkiego Kanionu.

Kopia odkrywaj polskę 3 - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

6. Antyczne akwedukty | Stańczyki

Chcesz przenieść się do antycznego Rzymu? Wystarczy, że odwiedzisz niewielką wieś Stańczyki w województwie warmińsko-mazurskim. Znajdziesz tam słynne Akwedukty Puszczy Rominckiej. Te dwa mosty kolejowe powstały w latach 1917-1918 i są najwyższymi w Polsce. Łudząco przypominają akwedukty w Pont-du-Gard. 

Kopia odkrywaj polskę 4 - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.
banner 3127 - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

7. Sahara | Słowiński Park Narodowy

W przypadku gdy zastanawiasz się, jak wygląda życie na pustyni, polskie wybrzeże może zafundować Ci odpowiedź na to pytanie. Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to unikatowe zjawisko. Przemierzając naszą rodzimą pustynię poczujesz się prawie jak na Saharze :).

Kopia odkrywaj polskę 5 - Olśniewające miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne.

Czy już zainspirowałeś się tymi światowymi widokami? Zachęcamy, by wsiąść w pociąg i odwiedzić któreś z tych wyjątkowych miejsc. To zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż podróż samolotem. W ten sposób oszczędzisz swój budżet, jak i planetę. Podróżowanie pociągiem do polskich (równie pięknych miejsc) generuje niewielki ślad węglowy w przeliczeniu na jednego pasażera. Samoloty nie sprzyjają natomiast naturze – to najbardziej zatruwający planetę środek transportu.

Wybierz coś dla siebie i już dziś odkrywaj Polskę.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!