Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Górskie propozycje.

Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować wakacje w górach z dziećmi, mamy dla Ciebie kilka porad. Sprawdź, jakie górskie trasy, noclegi i atrakcje możesz wybrać.

Nasze górskie typy na ciekawe rodzinne wakacje to :

  • Karkonosze
  • Gorce
  • Beskid Śląski
  • Góry Stołowe

Karkonosze

Karkonosze to ciekawa propozycja dla dzieci, które prócz górskich wypadów liczą także na sporą dawkę atrakcji. Miasta w obrębie Karkonoszy oferują bowiem szerokie grono obiektów, które zdecydowanie umilą czas najmłodszym. Dodatkowo, dzieciom warto pokazać dwa niezwykle piękne wodospady – Szklarki i Kamieńczyka. Do obu można dojść niezbyt męczącym spacerem ze Szklarskiej Poręby, po drodze przechodząc przez zielone tereny Karkonoskiego Parku NarodowegoKarpacz zaoferuje Nam nieco bardziej zaawansowane przechadzki. Z tego miasta możemy wyruszyć na Śnieżkę (1603 m n.p.m.), najwyższy szczyt Karkonoszy. Najłatwiej jest dostać się na ten szczyt, wjeżdżając z Karpacza Górnego na Kopę wyciągiem krzesełkowym.  Wówczas pozostaje tylko godzina drogi na Śnieżkę, co nie powinno stanowić trudności dla dzieci.

W karkonoskich okolicach, wraz z rodziną możesz zobaczyć także :

Karkonosze   Strzecha Akademicka 1024x683 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Górskie propozycje.
Schronisko Strzecha Akademicka w Karkonoszach

Gorce

To bardziej niszowy masyw górski, ale równie malowniczy. Gorce leżą w Beskidach Zachodnich, a czołowym miastem tego regionu jest Rabka Zdrój.
Spotkasz tam łagodne, zalesione stoki, poprzecinane słonecznymi polanami. Najwyższy szczyt Gorców – Turbacz ma 1310 m n.p.m. Część Gorców obejmuje Gorczański Park Narodowy z całą siecią łatwo dostępnych (również dla rodziców z niemowlakiem w nosidełku) ścieżek edukacyjnych. Liczne są także szlaki turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Warto rozważyć tę propozycję wśród górskich opcji na wakacje z dziećmi.

W okolicy wraz z rodziną możesz odwiedzić m.in. :

24017946216 7603a8a535 b 1024x686 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Górskie propozycje.
Malownicze Gorce

Beskid Śląski

Ten region górski wyróżnia znaczna liczba kolek linowych, które zdecydowanie mogą umilić i jednocześnie ułatwić górskie wycieczki rodzinom z dziećmi. Jeśli Twojej rodzinie frajdę sprawiają wysokości i piękne widoki, kolejki linowe wydają się być idealnym rozwiązaniem.
Jedną z najnowocześniejszych jest kolejka gondolowa z Bielska-Białej na Szyndzielnię (1028 m n.p.m.), gdzie znajdziesz schronisko turystyczne, alpinarium i wieżę widokową. Dodatkowym atutem tego masywu górskiego są bajkowe motywy. W Bielsku-Białej można zobaczyć pomniki Bolka i Lolka oraz Reksia – kultowych postaci stworzonych przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych. Skrzyczne (1257 m n.p.m.) oraz Barania Góra (1220 m n.p.m.) to bardziej wymagające wycieczki. Jeśli jednak pragniesz podziwiać widoki ze Skrzycznego wraz z dziećmi, możesz wjechać na szczyt wyciągiem krzesełkowym ze Szczyrku. Na górze działa basen, strzelnica oraz ścianka wspinaczkowa.

Inne atrakcje w Beskidzie Śląskim :

  • Xtraining – Świat Przygody – miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą skorzystać tu ze skoków na bungee, zorbingu, wspinaczki skałkowej, lotu balonem, nurkowania, raftingu.
  • Park linowy – Orla Perć to najwyższy park linowy w Beskidach. Z jego torów korzystać mogą wszyscy – dzieci od 3 lat, młodzież i dorośli.
  • Extreme Park posiada m.in. całoroczny tor saneczkowego typu roller coaster, ścianki wspinaczkowe i zjazdy pontonem. Dorośli mogą skorzystać również z amfiteatru, czy punktu widokowego.
Beskid Slaski Stozek Wielki 1024x768 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Górskie propozycje.
Stożek Wielki w Beskidzie Śląskim

Góry Stołowe

Fantazyjne formy skalne to wizytówka tego pasma górskiego. Niewysokie szczyty to kolejny atut w kontekście wycieczek z dziećmi. Piaskowiec w skutek wietrzenia i spękania na Szczelińcu Wielkim i Błędnych Skałach utworzył skalne miasta układające się w labirynty, pomiędzy którymi biegnie ścieżka. Takie widoki z pewnością stanowią niepowtarzalną przygodę dla dzieci. Istnieje możliwość eksplorowania skalnych miast wraz z przewodnikiem, który wskaże Nam kształty ludzi, zwierząt, czy przedmiotów. Najmłodsi, oglądając słonie i inne zwierzęta wyrzeźbione w skałach nie będą się nudzić.

Oprócz nieziemskich form skalnych w Górach Stołowych zobaczysz także :

Gory Stolowe   schronisko 1024x575 - Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi? Górskie propozycje.
Schronisko w Górach Stołowych

Nie obawiaj się wakacji w górach z dziećmi. Znajdziesz tu wiele przyjaznych szczytów i atrakcji. Nadmorskie miejscowości nie muszą być jedynym wyborem na wakacje z najmłodszymi. Jeśli jesteś żądny górskich przygód, znajdź wymarzony nocleg w górach przyjazny dzieciom i spędź ciekawe wakacje z nieziemskimi widokami.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook