Odkryj Kłodzko i jego nieznane piękno

Kłodzko, miasto położone u stóp twierdzy w centrum Kotliny Kłodzkiej znane jest ze swych walorów kulturowych. Czym zachwyca to miejsce? Sprawdź i przekonaj się sam!

W sąsiedztwie znajduje się wiele uzdrowisk i licznych terenów wycieczkowych, dzięki czemu Kłodzko stanowi świetne miejsce do wypoczynku. Bogata, ponad tysiącletnia historia, mnogość zabytków i trwające cały rok imprezy kulturalno sportowe tworzą niepowtarzalny charakter tego miasta nad Nysą Kłodzką.

nad nysa klodzka 01 - Odkryj Kłodzko i jego nieznane piękno

Miasto reprezentuje różne style architektoniczne, zabudowa śródmieścia powstała według XIII i XIV-wiecznego założenia urbanistycznego. Obowiązkowym punktem na mapie w Kłodzku jest odwiedzenie gotyckiego mostu św. Jana na rzece Młynówce, który jest unikatowy na skalę krajową. Przez niektórych ten most nazywany jest Małym Mostem Karola, gdyż przypomina on swoim widokiem właśnie ten praski obiekt. Tym bardziej przypomina, gdyż na jego filarach wybudowane zostało sześć figur przedstawiających postaci świętych.

klodzko architektura 02 - Odkryj Kłodzko i jego nieznane piękno

Po rewitalizacji Kanału Młynówka mieszkańcom i turystom przybyła kolejna atrakcja. Jest nią możliwość popłynięcia gondolą w zabytkowej scenerii Starego Miasta i Mostu św. Jana. Będąc w Kłodzku można pójść do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. W nim obejrzymy zabytki związane z regionem, jednak co najciekawsze w nim mamy możliwość spaceru po prawie 600-metrowej Podziemnej Trasie Turystycznej. Trasa pierwotnie służyła jako magazyny oraz schronienie w czasie wojen. Została wyremontowana i wyposażona w multimedialny sprzęt. Teraz odwiedzający mogą usłyszeć informacje na temat obiektu, a makiety i ekspozycje ukazują życie kłodzczan przed wiekami.

klodzko 03 - Odkryj Kłodzko i jego nieznane piękno

Po rewitalizacji miasta zyskał również na znaczeniu Park Strażacki, na terenie którego wybudowano pijalnię wód mineralnych i fontannę. Oświetlona wieczorem jest prawdziwą perłą tego parku. Z obiektów sakralnych nie sposób przeoczyć kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Jest on najwspanialszą budowlą sakralną w mieście i nie ma ku temu żadnych wątpliwości, gdyż zarówno ołtarz jak i cały kościół wywierają duże wrażenie.

klodzko 04 - Odkryj Kłodzko i jego nieznane piękno

Twierdza Kłodzko, jest to górującą nad miastem i zachowana w dobrym stanie budowla, która zafascynuje nie tylko pasjonatów sztuki militarnej. Nieopodal niej znajduje się imponujący ratusz z drugiej połowy XIXw. Przez cały rok w Kłodzku organizowane są imprezy kulturalne i sportowe promujące miasto, skierowane dla dorosłych oraz dzieci, co daje przeświadczenie, że Kłodzko na pewno jest miejscem wartym odwiedzenia niezależnie od pory roku.

klodzko 05 - Odkryj Kłodzko i jego nieznane piękno

Sprawdź gdzie warto spędzić urlop w okolicy Kłodzka:

Chcesz odwiedzić to miejsce? Już dziś zarezerwuj nocleg albo sprawdź top 10 miejsc w województwie wielkopolskim!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *