Targi ITTF Warsaw – podsumowanie

Za nami 1. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw. Odbyły się one w dniach 16-18 marca 2023 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zorganizowane były przez Polską Izbę Turystyki we współpracy z Grupą MTP. Wydarzenie zostało podzielone na 2 części: niektóre spotkania i konferencje miały charakter branżowy, przygotowano także część dla szerszej publiczności. Targi zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno wśród podmiotów z branży turystycznej, jak i przez odwiedzających. 

Spotkania branżowe

Pierwszy i drugi dzień targów przygotowano pod kątem spotkań branżowych z podmiotami zaangażowanymi w rozwój turystyki. Swoją ofertę zaprezentowały regiony turystyczne świata, takie jak Turcja, Grecja, Tunezja, Chorwacja czy Malta. Dało to możliwość nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. Liczne grono touroperatorów, takich jak Itaka, Coral Travel Poland, Rego-Bis czy Join Up! zaprezentowało swoje usługi i kierunki wyjazdów. Ponadto odbywały się konferencje, na których poruszano tematy związane z cyfryzacją w branży turystycznej, wspieraniem inicjatyw turystycznych, ochroną praw konsumenta imprez turystycznych, uczciwą konkurencją na rynku usług turystycznych czy wykorzystaniem social mediów w turystyce. Podsumowano także sezon zimowy raportem Polskiej Izby Turystyki. 
Piątek, 17 marca, był także dniem odwiedzin wycieczek szkolnych, dzięki czemu młodzi ludzie mieli okazję zdobycia wiedzy i poszerzenia swoich podróżniczych horyzontów. 

IMG 20230317 132500 768x1024 - Targi ITTF Warsaw - podsumowanie

Moc atrakcji dla odwiedzających

W sobotę, 18 marca, przygotowano atrakcje dla szerszej publiczności. Swoją prelekcję wygłosili członkowie klubu podróżniczego Soliści, m.in.: Jakub Wojtanowski, Magda Gajewska i Natalia Kędra. Pojawiła się także blogerka Alex Jaskółowska, która opowiedziała o tym, jak z podróżowania uczynić sposób na życie. Gościem specjalnym był Karol Okrasa, który przedstawił swoje kulinarne podróże. Można było również wysłuchać wystąpienia o wyprawach rowerowych czy zdobyciu szczytu K2. W połączeniu z bogatą ofertą wystawców każdy uczestnik mógł zdobyć solidną dawkę inspiracji i odkryć nowe kierunki wyjazdów.

IMG 20230317 133053 668x1024 - Targi ITTF Warsaw - podsumowanie

Dla naszej ekipy targi były kolejną okazją aby spotkać się na żywo z potencjalnymi klientami i aktualnie korzystającymi z serwisu. Udało nam się także zebrać pomysły na dalszy rozwój. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy mały konkurs polegający na wymyśleniu ciekawego imienia dla naszej firmowej maskotki. Zainteresowanie było spore i pojawiło się mnóstwo kreatywnych propozycji.

20230318 140810 1024x1004 - Targi ITTF Warsaw - podsumowanie
IMG 20230318 160222 879x1024 - Targi ITTF Warsaw - podsumowanie

Kolejna edycja targów została już potwierdzona i zaplanowana na 21-23.11.2024.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: