Najlepsze miejsca na zachodnim Wybrzeżu Bałtyckim
Wybrzeże Bałtyckie przyciąga co roku tłumy, nieważne jaka jest pora roku. Wiesz jakie miejsca są najlepsze na wyjazd w jego zachodniej części? Sprawdź!
Łazy położone są w najczystszej części wybrzeża bałtyckiego co sprawia, że panuje tu mikroklimat o walorach ekologicznych i zdrowotnych. Nieopodal rozciąga się Jezioro Jamno i Bukowo – miłośnicy wypoczynku na łonie przyrody nie będą zwiedzeni, panują tu doskonałe warunki do wędkowania. Dopełnieniem krajobrazu okolicy jest rozległa, dzika, piaszczysta plaża. Gratką dla turystów jest też zabytkowa lokomotywownia z zachowanymi wartowniami, halą i wieżą ciśnień, która zachwyci nie tylko najmłodszych amatorów komunikacji.

Łebieniec to nieduża, nadmorska miejscowość położona w pobliżu Łeby. Pomimo bliskości miasta jest to zakątek zagubiony pośród otaczających go rozległych lasów, w którym panuje spokój i cisza. We wsi jest kilka drewnianych chat i malownicza stodoła o konstrukcji ryglowej. Nieopodal znajduje się Jezioro Czarne, nad które można wybrać się rowerem lub pieszo. Na urlopie tutaj odpowiednim atrybutem wczasowicza będzie koszyk na grzyby lub jagody oraz piknikowy asortyment, gdyż miejsce to jest wprost stworzone do obcowania z naturą.

Architektura w Stargardzie Szczecińskim pochodzi głównie z okresu późnego gotyku, jedynie niewielka część jest w stylu barokowym. W przeważającej części materiał budowlany to średniowieczna cegła, dzięki której nietynkowane elewacje mają charakterystyczną ciemnoczerwoną barwę. Właśnie ze względu na to zabytki w Stargardzie znajdują się Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Miasto można poznać i zwiedzać między innymi przemierzając trzy piesze szlaki turystyczne: Stargardzki Szlak Staromiejski Stargard – Klejnot Pomorza ,Szlak Anny Jagiellonki oraz Szlak im. Hetmana Stefana Czarnieckiego. Stargard oferuje także kilka tras rowerowych i punktów widokowych.

Zieleniewo to piękna wieś znajdująca się niedaleko Kołobrzegu, która przyciąga turystów ze względu na swój uroczy klimat i bliskość natury. Ze względu na niewielką odległość od nadmorskiego kurortu, osoby lubiące spokój wolą wybrać Zieleniewo jako miejsce noclegowe. Można tam odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i.. poczuć się jak na dzikim zachodzie! Jak to możliwe? W Zieleniewie znajduje się miasteczko rozrywki jedyne w swoim rodzaju! Można tam odwiedzić indiańską wioskę, western city albo wziąć udział w napadzie na bank!

Wicie to piękna nadmorska wieś, która jest objęta obszarem chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski. Droga na plażę wśród drzew umila każdą chwilę spędzoną w tym miejscu, a mała ilość turystów sprzyja relaksowi. Zdecydowaną zaletą tego miejsca jest bliskość morza i pięknej plaży, która można spacerować wzdłuż Bałtyku. Kameralny klimat wsi tworzą liczne domki, które sprawiają, że można tutaj poczuć się jak na domowym osiedlu.

Rusinowo to mała nadmorska wieś, w której można odpocząć z dala od tłumów, ale wciąż nad morzem. Wiejski klimat potrafi zrelaksować jak nic innego! Rusinowo od morza dzieli zaledwie 2,5 kilometra, więc jest to dłuższy spacer wśród zieleni i pomorskich widoków. Nieopodal znajduje się Jarosławiec, w którym można zjeść pyszną rybę w słynnych smażalniach i skorzystać z lokalnych atrakcji.
Wieś Rusinowo to gwarancja odpoczynku, ale nie gwarancja nudy! Wieś znajduje się naprawdę w świetnej lokalizacji, dlatego każdy znajdzie tutaj zajęcie dla siebie. A co najważniejsze – to naprawdę idealne miejsce na regenerację ciała i duszy. Przekonaj się na własnej skórze!

Wierzchowo to niewielka wieś w województwie zachodniopomorskim położona na wzniesieniu między dwoma jeziorami: Kacko i Wierzchowo. Jest to idealne miejsce na odpoczynek dla osób, które chcą zrelaksować się wśród zieleni nad wodą. Okolica sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu, jest tu gdzie pospacerować, udać się na wycieczkę rowerową czy położyć się na łonie natury. Dla miłośników sportów wodnych oczywiście możliwość wypożyczenia sprzętu na Jeziorze Wierzchowo.

zobacz miejsca w lubelskim idealne na weekendowy wypad!
Zobacz również
Oceń artykuł: