Majówka blisko Warszawy – odpoczynek w dziczy dla zabieganych

Kilka wolnych wiosennych dni to doskonała okazja dla mieszkańców stolicy, aby spędzić majówkę za miastem i odetchnąć na łonie natury. Chcecie chwilę odpocząć i nie macie jeszcze planów? Odnajdźcie w sobie żyłkę odkrywcy. Polecamy te urokliwe miejsca, gdzie majówka blisko Warszawy na pewno będzie udana.

Bolimowski Park Krajobrazowy

Zamiast wybierać się do obleganego Kampinosu, sprawdźcie w tym roku Bolimowski Park Krajobrazowy i cieszcie się spokojem. Ten zielony zakątek znajduje się zaledwie półtorej godziny jazdy samochodem od Warszawy. Puszcza Bolimowska dzięki zróżnicowanej faunie i florze, nieustannie zachwyca miłośników wypoczynku w dziczy. Wybierzcie się na spacer jednym ze szlaków wzdłuż rzeki Rawki, która pięknie meandruje tworząc zachwycające pejzaże. Wędrując po lesie macie szansę spotkać bobra, bądź… łosia. Korzystając z okazji koniecznie odwiedźcie posiadłości Radziwiłłów, którzy upodobali sobie te tereny i zamieszkali w pięknym pałacu w Nieborowie. Po zwiedzaniu barokowej rezydencji, polecamy zobaczyć słynny park romantyczny w Arkadii, który zaprojektowała sama Helena Radziwiłłowa.

forest 1973952 960 720 - Majówka blisko Warszawy - odpoczynek w dziczy dla zabieganych

Majówka blisko Warszawy – spacer po lesie

Kozienicki Park Krajobrazowy

Pozostając w klimacie kompleksów leśnych idealnych na majówkę blisko Warszawy, to polecamy podjechać w okolice Radomia do Puszczy Kozienickiej. Świetnie przygotowane ścieżki edukacyjne poprowadzą Was drewnianymi pomostami po leśnych ostępach. Możecie tam obserwować ponad 200 gatunków ptaków, podziwiać okolicę z wieży widokowej, a nawet zorganizować biwak. Najbardziej znana ścieżka to “Źródło Królewskie”, a swoją nazwę zawdzięcza samemu królowi Władysławowi Jagiełło. Władca lubił polować na tych terenach i pił z okolicznych źródeł wodę, która do dziś słynie z wyjątkowych walorów smakowych. Warto spędzić tam minimum dwa dni i przenocować w sąsiednich Kozienicach. W tym niewielkim mieście na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Regionalne, którego siedzibą jest XVII-wieczny kompleks pałacowy.

las trasa - Majówka blisko Warszawy - odpoczynek w dziczy dla zabieganych

Majówka blisko Warszawy – malownicze trasy

Spalski Park Krajobrazowy

Spała to ośrodek letniskowy w województwie łódzkim, tuż obok Tomaszowa Mazowieckiego. Podróż z Warszawy zajmuje niecałe dwie godziny samochodem. Dzięki dzikim Spalskim Lasom, miasteczko było niegdyś niezwykle popularnym kurortem i ośrodkiem łowieckim. Dzisiaj, dzięki rozwijającej się infrastrukturze turystycznej, powoli odzyskuje dawny blask. Okolice Spały to wymarzone tereny dla miłośników wypraw kajakowych, bo przepływająca tam Pilica tworzy niezwykle urokliwy szlak. Gęste lasy Spalskiego Parku Krajobrazowego sprzyjają wycieczkom pieszym i rowerowym. W Ośrodku Hodowli Żubrów w Smardzewicach zobaczycie majestatyczne żubry, a prawdziwą gratką dla odkrywców architektonicznych ciekawostek będzie romański kościół w Inowłodzu.

kajaki - Majówka blisko Warszawy - odpoczynek w dziczy dla zabieganych

Włocławsko-Gostyniński Park Krajobrazowy

Skoro polecamy piękne parki krajobrazowe, to nie możemy pominąć tego niezwykłego miejsca. To prawdziwa perełka w tym zestawieniu. Wycieczkę w okolice Włocławka wyjątkowo nadal klasyfikujemy jako majówka blisko Warszawy, choć dostaniecie się tam w około 2,5 godziny. Wierzcie nam – naprawdę warto! Na miejscu czekają czyste jeziora, bory sosnowe i podmokłe tereny, które stały się domem dla ponad 100 przeróżnych gatunków ptaków. Atrakcyjne tereny parku to nie tylko gwarancja relaksu na łonie natury, ale także szansa na aktywny wypoczynek. Standardowo znajdziecie tam wiele pięknych szlaków pieszych i rowerowych. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprzyja także uprawianiu sportów wodnych, takich jak żeglarstwo i kajakarstwo. Nad jeziorami wytyczono także wiele kąpielisk, a w niewielkim Łącku dostępna jest stadnina koni. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

stadnina koni - Majówka blisko Warszawy - odpoczynek w dziczy dla zabieganych

Majówka blisko Warszawy – stadnina koni

Polska kryje w sobie wiele pięknych zakątków i żeby je odkryć wcale nie trzeba marnować całego urlopu. Majówka blisko Warszawy może być pięknym rozpoczęciem nadchodzącego letniego sezonu. Znamy też malownicze miejsca tuż pod Warszawą – koniecznie sprawdźcie nasze zastawienie!

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!