Malownicze miejsca w Warszawie i okolicach – oderwij się od centrum miasta

Uwielbiasz Warszawę, ale masz dość wiecznego tłoku, dźwięków klaksonu i gonitwy? Wybierz się w miejsca, które napełnią Twoją duszę spokojem, a są blisko stolicy. 

Kępa Kiełpińska
Jest to położona na północ od Warszawy wieś, która sprzyja spokojnym spacerom. Możecie wybrać się tam sami, a najlepiej ze swoim czworonogiem. Na pewno będzie zadowolony! Możecie wybrać się na spacer dzikim brzegiem Wisły. Widoki Was zachwycą!

Uroczysko Zielony Ług
Malownicze bajorko idealne na spacery. Zagłębienie wypełnione torfem porośnięte jest turzycami, malowniczymi o każdej porze roku. Idealne miejsce by odstresować się od codziennych zmartwień i przybliżyć się ku naturze.

Osiedle Przyjaźń
Pomimo, że wkoło głównie wieżowce to miejsce te jest wyjątkowe i ma niepowtarzalny klimat, dzięki swojej architekturze. Jest to pierwsze w Polsce studenckie miasteczko. Dlatego też ta lokalizacja nie jest przypadkowa.

Łosiowe Błota
Nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa i jesteście w stanie zobaczyć tutaj łosia. Nie zdarza się to wcale rzadko. Miejsce blisko centrum Warszawy, jednak dzikie i urokliwe. Warto tu zaglądać o każdej porze roku. Dolinki leśne późną wiosną zamieniają się w ogrody, latem pachną tak, że nie sposób się nie zachwycić, jesienią mienią się kolorami, zimą pod śniegiem wyglądają bajkowo. Tu po prostu jest pięknie!

Jak się okazuje Warszawa skrywa wiele urokliwych i spokojnych miejsc, zupełnie nie przypominających centrum miasta. Warto się z nimi zapoznać i rozkoszować kontaktem z naturą.

Szukasz noclegu?
–> noclegi w Warszawie

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *