Letni spacer niezatartymi śladami getta Warszawy

Wróć na chwilę do czasów wojny, zastanów się nad tym, jak łatwo żyje się teraz. Dzięki pierwszemu z cyklu spacerów ŻIH “Odkryj Żydowską Warszawę” masz możliwość lepszego poznania historii już 15 lipca. 

Wybierając się na to wydarzenie, przybliżysz sobie tragiczny los, jaki spotkał Żydów. Dzięki spacerze w prawdziwym miejscu zobaczysz z jakimi problemami zmagali się na co dzień. Przewodnik oprowadzi nas po wszystkich pozostałych kamienicach, uliczkach i zakątkach. Uwiecznione fotografie sprawią, że będzie można sobie wyobrazić to, czego na żywo już nie zobaczymy, zresztą na szczęście. Zrozumiesz podejmowane przez nich decyzje. Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak w getcie szmuglowano żywność, jaką sztukę można było obejrzeć w Teatrze Femina i dlaczego w dzielnicy żydowskiej znalazły się trzy kościoły rzymsko-katolickie.

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5.

Oprowadza: Agnieszka Kajczyk

Zapisy: wybierając się na spacer, nie zapomnijcie się zapisać na adres: rezerwacja@jhi.pl. W tytule wpisując “Niezatarte ślady getta Warszawy”. Udział jest bezpłatny.

https://www.noclegowo.pl/noclegi/warszawa/

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *