Globaltica World Cultures Festival – muzyka łączy się ze wszystkim

Globaltica World Culture Festival jest wyjątkowym wydarzeniem muzycznym w skali kraju, odkrywa etniczne wątki i inspiracje we współczesnej kulturze, pokazuje, że tradycja zaczyna być modna. Wielowątkowość festiwalu i atmosfera odróżniają go od wielu letnich imprez plenerowych.

Podczas tegorocznej imprezy wystąpią tacy artyści jak : rewelacyjne trio z RPA Mahotella Queens, Orkiestra Świętego Mikołaja,Buba Kuyateh, Bio Ritmo, Claudia Aurora, Chveneburebi, Watcha Clan, fenomenalny Senegalczyk Youssou N’Dour i wielu innych artystów prezentujących muzykę stworzoną przy pomocy instrumentów akustycznych i archaicznych technik wokalnych, wzorując się na wątkach folklorystycznych i ludowych z najdalszych zakątków naszego globu.

„Muzyka łączy się ze wszystkim”- mówi Youssou N’Dour, dlatego też Globaltica to nie tylko muzyka, to wiele interesujących spotkań, prezentacji i warsztatów, w tym roku przygotowano:
– warsztaty z jogą,
– travel-kid czyli jak podróżować z dzieckiem,
– warsztaty tańców gruzińskich, florystyczne, pieśni romskich, magia smyczka – kompozycja a improwizacja, warsztaty ceramiczne na zielonej łące, czyli kreatywne lepienie z gliny,
– pokaz filmów Cinema Globaltica
– warsztaty dla dzieci – zabawa muzyką.

Jedziesz na Globaltica World Culture Festival? Znajdź i zarezerwuj pensjonat w Gdyni jak najszybciej.

Kiedy: 24.07.2013 – 28.07.2013
Gdzie: Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook