Czy przed wyjazdem na urlop warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to produkt, który zapewnia spokój podczas wakacji. Mimo rosnącej popularności tego typu polis wciąż wiele osób zastanawia się, czy są naprawdę konieczne. Sprawdź, czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na urlop.

Na czym polega polisa turystyczna?

Ubezpieczenie turystyczne to produkt przeznaczony dla osób wybierających się na wakacje. Niezależnie od kierunku podróży warto pomyśleć o tym, aby zapewnić sobie i swoim najbliższym ochronę w czasie wyjazdu. Nagłe zachorowanie, skręcenie kostki czy problemy z samochodem mogą przydarzyć się każdemu. Dzięki polisie podróżnej pech nie pokrzyżuje twoich wakacyjnych planów.

Ubezpieczenie turystyczne można dostosować do swoich potrzeb. Dowiedz się, jakie opcje ochrony możesz wybrać.

Jakie opcje ochrony są dostępne w ubezpieczeniu turystycznym?

Podstawa ubezpieczenia turystycznego to ubezpieczenie kosztów leczenia. Dzięki tej opcji ochrony w razie wypadku albo nagłego zachorowania otrzymasz pomoc medyczną, w tym zwrot kosztów za wizytę u lekarza, pobyt w szpitalu czy wymagane zabiegi.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa to z kolei zabezpieczenie na wypadek, gdyby zaszła konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej lub poszukiwawczej. Jeśli wybierasz się na narty albo planujesz uprawiać sporty ekstremalne, powinieneś dodatkowo wykupić ubezpieczenie od sportów zimowych lub ekstremalnych. Dokładny wykaz aktywności, które wymagają rozszerzenia ochrony, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ciekawą opcją ochrony w polisie podróżnej jest również ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Jeśli w czasie podróży dojdzie do uszkodzenia, zniszczenia albo utraty twojej własności, otrzymasz odszkodowanie do wysokości ustalonej sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia z kolei wypłatę świadczenia na wypadek powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jego wysokość będzie odpowiadać procentowi krzywdy.

Czy warto wykupić polisę turystyczną?

Polisę turystyczną warto wykupić niezależnie od tego, gdzie i na jak długo się udajesz. Za granicą koszty leczenia mogą okazać się bardzo wysokie. Polskie ubezpieczenie zdrowotne w ramach publicznej służby zdrowia może nie działać w innych krajach albo obowiązywać tylko w ograniczonym zakresie. Bez ubezpieczenia pozostałe koszty będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Jeśli konieczny będzie transport medyczny karetką lub helikopterem, możesz otrzymać rachunek opiewający nawet na kilkadziesiąt tysięcy euro. Z tego powodu nie warto ryzykować.

Ubezpieczenie turystyczne kupisz wygodnie przez internet w kilka chwil. Opcje ochrony i sumę ubezpieczenia dobierzesz do swoich potrzeb. Produkt jest polecany zarówno w przypadku podróży po kraju, jak i po Europie czy całym świecie. Polisą możesz objąć całą swoją rodzinę.

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł: