Kiedy będą długie weekendy 2020? Jak zaplanować wypoczynek?

Czekasz z utęsknieniem na chwilę wolnego? Pewnie nie możesz się doczekać kilku dni, które będziesz mógł przeznaczyć na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. A może myślisz o kolejnym city break? Sprawdź, jak rozkładają się długie weekendy w roku 2020.

Jeśli już planujesz wyjazd, sprawdź, które weekendy rozkładają się najkorzystniej, zapewniając więcej wolnych dni, które możesz przeznaczyć na wyjazdy. W tym roku, łącznie z okresami świątecznymi możemy liczyć na sześć długich weekendów. Aby efektywnie je wykorzystać, warto wziąć łącznie 3 dni wolnego, by za sprawą wszystkich długich weekendów pozyskać aż 22 dni wolnego.

Długie weekendy 2020

  • Styczeń: 04, 05, 06 (Trzech Króli)
  • Kwiecień: 11, 12, 13 (Wielkanoc)
  • Maj: 01, 02, 03 (Święto Pracy, Święto Konstytucji 3 Maja)
  • Czerwiec: 11, 12, 13, 14 – wymaga jednego dnia urlopu (Boże Ciało)
  • Listopad: 11, 12, 13, 14, 15 – wymaga wzięcia dwóch dni urlopu (Święto Niepodległości)
  • Grudzień: 25, 26, 27 (Boże Narodzenie)

Mieliśmy okazję już skorzystać ze styczniowego wolnego, które nastąpiło niedługo po Sylwestrze i Nowym Roku.

Kolejny długi weekend, którego możemy się spodziewać nastąpi w kwietniu, ponieważ święta Wielkanocy przypadają na niedzielę, 12 kwietnia.

Majówka w 2020 roku także przypada na weekend. Taka informacja wydaje się nie sprzyjać, zmniejszając nieco liczbę dni wolnych, lecz późniejsze święta okolicznościowe umożliwią nieco dłuższy wypoczynek. Święto Pracy przypada na piątek, natomiast Święto Konstytucji 3 Maja na niedzielę.

Boże Ciało, przypadające na 11 czerwca wypada w czwartek. Jeśli skorzystasz z dnia wolnego w piątek, będziesz mógł cieszyć się czterema dniami wolnymi. Taka perspektywa umożliwia zorganizowanie długiego czerwcowego weekendu i cieszenie się wakacyjną pogodą.

Po Bożym Ciele zapowiada się długa przerwa od wypoczynku podczas długich weekendów. Kolejną okazją do wyjazdu czy innych kilkudniowych planów jest listopad. Święto Niepodległości przypada na środę. Jeśli będziesz mieć na uwadze ten fakt i odpowiednio wcześniej zaplanujesz swoje dni wolne w pracy, możesz skorzystać z dwóch dni wolnego w czwartek i piątek, zyskując 5 dni wypoczynku. 12 i 13 listopada pozwoli Ci cieszyć się znacznie wydłużonym weekendem.

Wigilia Bożego Narodzenia obchodzona będzie w czwartek, co również oznacza, że świąteczne dni wolne przypadną w znacznej mierze na weekend. Pozostaje zatem cieszyć się długimi weekendami i dobrze je zaplanować, aby efektywnie skorzystać z wolnych dni, które w tym roku często przypadają na sobotę i niedzielę, nie stwarzając zbyt wielu możliwości do długiego wypoczynku.

photo 1488646953014 85cb44e25828 - Kiedy będą długie weekendy 2020? Jak zaplanować wypoczynek?

Jak zaplanować urlop? Co robić podczas długich weekendów?

Wielkanoc

Co powiesz na Wielkanoc na Kaszubach? Niezmącona natura, otoczenie jezior i lasów idealnie komponuje się z wiosennym okresem. Możesz odwiedzić agroturystykę lub lokalne gospodarstwo i cieszyć się rodzinnymi świętami z przysmakami z ekologicznych upraw. Jeśli chcesz zaczerpnąć nieco oddechu i odpocząć od świątecznych przygotowań, porządków i gotowania, święta na Kaszubach mogą okazać się sielską alternatywą. Śniadanie wielkanocne z regionalnych produktów, świeże jaja i spędzanie czasu na łonie natury to idealny sposób na rodzinne święta wielkanocne.

Weekend majowy

Co powiesz na wiosenny survival? Niebanalną propozycją na spędzenie majowych dni będzie wizyta w Biebrzańskim Parku Narodowym. To największy rezerwat w Polsce, a jego powierzchnia wynosi prawie 60 tys. hektarów. Prawie połowa tych tętniących zielenią terenów to Biebrzańskie Bagna. To miejsce bytowania 300 gatunków unikatowych ptaków, wielu rzadkich i zagrożonych gatunków. Wiosna to punkt kulminacyjny w Biebrzańskim Parku Narodowym. Właśnie o tej porze roku Biebrza rozlewa się po horyzont. Możesz wtedy podziwiać m.in. brodzące w wodze łosie, a także migrujące ptaki. Eksplorowanie biebrzańskich terenów umożliwiają przygotowane szlaki kajakowe, rowerowe i piesze. Toczące się w dolinie życie możesz podziwiać korzystając z wysokich wież obserwacyjnych, z których roztacza się niebywała panorama na zieloną krainę. Kładki ułatwią Ci natomiast przejście między grząskimi terenami. Jeśli jesteś żądny przygody, skuś się na organizowane na terenie parku przeprawy przez bagna oraz wodne survivale.

photo 1523032104284 bedfe2bdefed 1024x683 - Kiedy będą długie weekendy 2020? Jak zaplanować wypoczynek?

Boże Ciało – długi weekend czerwcowy

W czerwcowy długi weekend nie trać czasu na leżakowanie w domu. Chwyć pierwsze promienie letniego słońca w Borach Tucholskich. Sprzyjająca aura pozwoli Ci nie tylko na spacery pośród niezliczonych, unikatowych borów sosnowych, ale także na aktywny wypoczynek. Przepływająca przez Bory rzeka Brda została bowiem uznana za jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych w Europie. Fani pieszych wędrówek lub wycieczek rowerowych również znajdą coś dla siebie. Dodatkowe atrakcje, jakie czekają na Ciebie w Borach Tucholskich to wędkowanie czy zbieranie grzybów. Dzika przyroda dostępna na wyciągniecie ręki to świetny sposób na spędzenie czerwcowego weekendu. Fragmenty dzikiej puszczy, reliktowe rośliny i rzadkie gatunki zwierząt takich jak orzeł bielik czy czapla siwa czynią to miejsce niezaprzeczalnie unikatowym w skali kraju i Europy.

Święto niepodległości

Po obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości, pozostanie Ci kilka wolnych listopadowych dni. Co możesz wówczas robić? Wino i miód zdaje się idealnie komponować z jesienną aurą. Aby kosztować tych rarytasów możesz odwiedzić Lubuski Szlak Wina i Miodu i wybrać się na spacer szlakiem tamtejszych winiarni. Region Zielonej Góry, oprócz pól winorośli, słynie również z kusząco słodkiego młodu. Taki zestaw zdecydowanie osłodzi chłodne, jesienne dni. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przesiąknąć tym nietuzinkowym klimatem, wybierz jedno z licznych gospodarstw agroturystycznych położonych na trasie Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu wśród lasów i łąk i ciesz się sielskim pobytem. Oprócz rozmaitych winiarni możesz odwiedzić również Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Tutejszy dział winiarski liczy ponad 1,5 tysiąca eksponatów.

mountains 1291555 960 720 - Kiedy będą długie weekendy 2020? Jak zaplanować wypoczynek?

Boże Narodzenie

Planujesz spędzić Święta Bożego Narodzenia pełne relaksu, nie tracąc czasu na świąteczną bieganinę? Oprócz tradycyjnych górskich destynacji, możesz postawić także na bardziej niszowe pasma górskie, takie jak Góry Sowie. Kulig i ognisko w górach niesamowicie budują klimat. Spędzałeś już święta Bożego Narodzenia w górach i szukasz czegoś innego? Możesz odwiedzić siedlisko na Mazurach, albo spędzić święta nad Bałtykiem. Sprawdź w naszym artykule, jakie noclegi świetnie nadadzą się na tę okazję – Gdzie spędzić Święta Bożego Narodzenia? Pomysły na święta poza domem.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

1 Comment

Arek

Dobra ściągawka. Zarówno dla gości jak i właścicieli hoteli/apartamentów. Dzięki :)

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook