Niezbędnik podróżnika – lista rzeczy, które zawsze powinno się mieć przy sobie

Każdy porządny podróżnik powinien mieć w swojej kolekcji kilka gadżetów, które można zawsze i wszędzie wykorzystać. To tak jak każdy pierwszoklasista powinien mieć dobry tornister i wyprawkę. W tym jednak przypadku istnieje mała szansa na długotrwałość, bo zużywalność kredek jest dość szybka. Jednakże podróżnik może być pewny, że inwestycja w gadżety na pewno będzie inwestycją opłacalną i długotrwałą.

Wielofunkcyjny scyzoryk

 

Jakże użyteczne narzędzie. Małe, poręczne, a jakie wielofunkcyjne. Te najlepiej wyposażone zawierają w sobie tyle malutkich elementów, że aż trudno powiedzieć do czego służą. Bo poza korkociągiem czy otwieraczem do puszek znajdziemy tam nóż, nożyczki, długopis, hak, piłkę czy kombinerki. Oczywiście koszt takiego sprzętu dochodzi do około 350 zł, ale za podstawowy scyzoryk zapłacimy mniej niż 100 złotych. Do kompletu warto wyposażyć się w metalowy kubek oraz turystyczny łyżko-widelec, żebyśmy podczas naszej wycieczki przypadkiem nie zapomnieli o jedzeniu.

Apteczka wodoszczelna

 

Niezależnie od tego gdzie się wybieramy warto pamiętać o naszym bezpieczeństwie. Noszenie wszystkich leków osobno nie zawsze kończy się dobrze i łatwo zapominamy o najważniejszych. Apteczka oferuje nam wszystko, co może nam się przydać, dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca, a w środku cały sprzęt jest ładnie ułożony. Wykonana z materiału wodoodpornego zapewni suchość naszym bandażom. Znajdziemy w niej maseczkę do sztucznego oddychania, rękawiczki, koc ratunkowy oraz wszelkiego rodzaju plastry, gazy i opaski.

Ręcznik szybkoschnący

 

Rzecz jak najbardziej oczywista. Lubimy przecież dbać o higienę osobistą. Nie byłoby w tym ręczniku niczego nadzwyczajnego, gdyby nie był to ręcznik szybkoschnący. Normalny, bawełniany ręcznik jest przede wszystkim ciężki, duży i schnie około 14 godzin (w zależności od warunków pogodowych). Czas schnięcia takiego ręcznika to tylko 2,5 godziny, co w podróży robi ogromną różnicę. Warto w niego zainwestować!

 

Gadżetów są tysiące, bo każdy podróżnik wybiera te, które jemu są najbardziej przydatne. Przy ich wyborze należy jednak zwracać uwagę na ich jakość. Tylko dzięki dobrej jakości produktu będziemy mogli być pewni ich wytrzymałości. Pakujcie zatem plecaki i w drogę!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!