Gdzie na weekend w Polsce? Najciekawsze miejsca

Weekendowe wypady w Polsce stają się coraz częstszym wyborem Polaków. Każdy chce chociaż na te dwa dni oderwać się od codzienności – i słusznie! Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na weekendowy wypad. 

Nałęczów

Uzdrowisko położone w trójkącie turystycznym Puławy-Kazimierz Dolny-Nałęczów przyciąga swoimi walorami leczniczymi i rozbudowaną bazą uzdrowiskową. Podczas pobytu zdrowie można podreperować w Parku Zdrojowym z zabytkową zabudową i pięknymi przykładami przyrody. W mieście funkcjonują rozlewnie znanych wód mineralnych – Nałęczowianka oraz Cisowianka. Na terenie miasteczka warto zobaczyć również wille, w których przebywali i tworzyli m.in. Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski oraz Bolesław Prus, na cześć którego stanęła ławeczka Prusa, która przedstawia podobiznę pisarza.

Poznań

Stolica Wielkopolski zaprasza do siebie renesansową architekturą wokół Starego Rynku oraz nowoczesnością, która napędza miasto. Słynne koziołki z wieży ratuszowej o pełnej godzinie trykają się głowami, stając się tym samym jedną z głównych atrakcji miasta. Historię Poznania i jego przemiany najłatwiej poznać wybierając się na trasę Traktu Królewsko-Cesarskiego, który przebiega przez miejsca historycznie związane z władcami rezydującymi w Poznaniu. W mieście nie brakuje zieleni, a najsłynniejszym miejscem jest Malta z Jeziorem Maltańskim, torem regatowym i jednym z wielu w mieście Fortem Obronnym.

Łeba

Łeba to jedno z bardziej znanych miejsc wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Turystom znany jest port morski, oraz okoliczne wydmy ruchome na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Podczas spaceru po piaszczystych wzgórzach można poczuć się niczym na afrykańskiej pustyni, co potęguje letni upał. W samym mieście od kilku lat odwiedzić można największy w Polsce Park Dinozaurów, co z pewnością jest nie lada atrakcją dla dzieci.

Szwajcaria Kaszubska

Jedna z piękniejszych części Kaszub, gdzie do dziś żywa i widoczna jest kultura kaszubska. Podczas pobytu warto wybrać się na wędrówkę po czystych, sosnowych lasach, w których latem nie brakuje owoców i grzybów. Najbardziej znanymi miejscowościami są Kartuzy z Muzeum Kaszubskim, Szymbark z domem stojącym do góry nogami oraz Chmielno, które jest centrum ceramiki, gdzie każdy może spróbować swoich sił jako garncarz.

Opublikowano:

Autor: Patrycja Olczak

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *