Piwniczna-Zdrój – dlaczego warto odwiedzić?

Piwniczna-Zdrój to małe, urokliwe miasto w województwie małopolskim. Pierwszy człon nazwy pochodzi od “zaciemnionego przez cień gęstego boru wjazdu do miasta od strony północnej”, natomiast człon “Zdrój” został nadany ze względu na obecność wód leczniczych w miejscowości. Czy warto odwiedzić Piwniczną-Zdrój? Oczywiście, że tak! Oto kilka powodów, dlaczego Ty też powinieneś odwiedzić to wspaniałe miasto!

Kwaśne wody

W Piwnicznej występują tzw. “kwaśne wody” bogate w jony magnezowe i wapniowe,dzięki czemu mają korzystny wpływ na na nasz organizm i pomagają w leczeniu różnych chorób. W ośrodkach leczniczo-wypoczynkowych dostępna jest możliwość skorzystania z kąpieli mineralnych oraz innych zabiegów wykorzystujących dobrodziejstwa podziemnych źródeł.kwaśne wody 300x225 - Piwniczna-Zdrój - dlaczego warto odwiedzić?

Raj dla narciarzy

Ze względu na lokalizację, zimą w Piwnicznej-Zdrój panują świetne warunki umożliwiające uprawianie sportów zimowych. Najpopularniejsze ośrodki narciarskie znajdują się w Kokuszce, Suchej Dolinie i Wierchomii Małej. Jest to świetna okazja do skorzystanie z dobrodziejstw zimy nie tylko dla hobbystów, ale również dla początkujących – przy stokach znajdują się dobrze zaopatrzone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.skiing 1723857 1920 300x200 - Piwniczna-Zdrój - dlaczego warto odwiedzić?

Szlaki turystyczne

Dla miłośników wędrówek i podziwiania widoków polecamy wycieczki szlakami turystycznymi. Każdy znajdzie tutaj trasę dla siebie – szlak główny z pięknymi widokami, szlak niebieski dla fanów długich wycieczek, szlak łącznikowy (żółty) Piwniczna – Przełęcz Bukowina – Hala Pisana – Frycowa oraz szlak zielony, który doprowadzi nas do pięknych miejsc.wanderer 455338 1920 300x180 - Piwniczna-Zdrój - dlaczego warto odwiedzić?Odrobina historii

Główną częścią historyczną miasta jest rynek, w którego zachodniej części znajduje się ratusz. W centrum rynku Piwnicznej znajduje się zabytkowa cysterna z 1913 roku. Jej historia sięga do roku 1876, kiedy podczas ogromnego pożaru doszczętnie spłonęła z całym wyposażeniem, przez co musiała zostać wybudowana nowa studnia. W Piwnicznej znajdują się również dokumenty pergaminowe, wśród których odnaleźć można akt lokacji z 1 lipca 1348 roku, który był uznany za spalony podczas ogromnego pożaru, który pochłonął wspomnianą wcześniej cysternę.

Zobacz również: noclegi Piwniczna Zdrój

 

 

 

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *