Baseny termalne – koniecznie wypróbuj zimą!

Kąpiel w basenie na zewnątrz zimą? Oczywiście! Baseny termalne to niesamowita atrakcja dla każdego na zimowe dni. Będąc w wodzie nie odczuwamy panującego na dworze mrozu, a zabawa w basenie jest jak w najgorętsze dni lata. Jedyny efekt zimy możemy odczuć, gdy zanurzymy głowę w wodzie – na naszych włosach pojawi się szron.

Bogactwo minerałów

Wody termalne bogate są w liczne minerały, takie jak: wapń, magnez, krzem, siarka, chlor, sód, potas, miedź, lit i żelazo, co sprawia, że mają one właściwości lecznicze. Korzystanie z kąpieli w basenach termalnych jest nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim pożyteczne i dobre dla naszego organizmu. 

phpThumb - Baseny termalne - koniecznie wypróbuj zimą!

Pozytywny wpływ na organizm

Wody termalne znajdują zastosowanie przy leczeniu wielu chorób, głównie: schorzeń nosa, gardła i uszu, nerwobólach, zwyrodnień stawów czy nerwicach. Świetnie działają także na skórę – łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie stanów zapalnych i wzmacniają naczynka krwionośne. Redukują również obrzęki, bardzo dobrze wpływają na metabolizm organizmu. 

Chociaż wielu korzysta z term wiosną czy w środku lata, to największą frajdą jest kąpiel w basenach termalnych zimą – ze względu na różnicę temperatur wody i powietrza. Oczywiście największą rozrywkę stanowią one dla dzieci, ale zapewne spodoba się to i starszym osobom.

Zajrzyj na naszego facebooka!

Gdzie znajdziemy wody termalne?

Korzystanie z basenów termalnych zimą jest dużo atrakcyjniejsze ze względu na dużą różnicę temperatur wody i powietrza, latem już nie ma takiej frajdy. Z działania wód termalnych korzystać możemy na przykład w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, Mszczonowie, Uniejowie, w termach Podhalańskich czy w Zakopanem.

mid 84ed66077fe46542724a7143dd94ef10 - Baseny termalne - koniecznie wypróbuj zimą!

Wody termalne za granicą

Jeżeli macie ochotę wybrać się na najpiękniejsze termy świata za granicą – nie musicie jechać daleko! Błękitna Laguna na Islandii została uznana za najlepsze termy na świecie w głosowaniu czytelników prestiżowego pisma amerykańskiego. To magiczne miejsce jest oddalone od stolicy – Reykjaviku jedynie 48 km. Udając się tam, możemy skorzystać z możliwości masażu w wodzie lub sauny z widokiem na lagunę.

Nie masz nadal pomysłów na udane ferie zimowe? Koniecznie sprawdź, gdzie najlepiej je spędzić!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *